Jan Kocián:Studené fronty přinášejí především teplo. Ví to i SHMÚ a píše: "Nad našou
oblasťou sa naďalej vlní studený front. Najvyššia denná teplota v piatok až 17 °C."
==============================
Venku je docela chladno, proto mi přijde nezodpovědné tvrdit, že existuje nulová šance na slabě podprůměrný současný týden od 10. do 16. března, což píše ČHMÚ na svém webu s tím, že na 100 % bude týden od 10. do 16. března teplotně nadprůměrný nebo teplotně průměrný. Viz "Měsíční výhled" na jejich webu.
Jan Kocián:ČHMÚ předpovídá vítr do 7 metrů za vteřinu, takže vítr i v nárazech do 25 km/h na Vysočině v neděli. Což je samozřejmě blbost. Jedná se o nepovedenou předpověď.
Jan Kocián:Španělé nově vydali žlutou výstrahu na sněžení. Portugalci zvýšili stupeň nebezpečí ze žlutého na oranžový a varují část Portugalska před možností i více než 25 cm nového sněhu!
SHMÚ varuje slovenské nížiny sousedící s jižní Moravou před 75kilometrovým větrem v neděli a v pondělí.
Koncentrace PŘESAHUJÍ hodnotu imisního limitu 50 µg.m-3 na všech stanicích na území Prahy. Rozptylové podmínky budou i nadále mírně nepříznivé, během noci až nepříznivé, očekáváme slabý nárůst koncentrací škodlivin.
Jan Kocián:Zaujalo mě oficiální vyjádření ČHMÚ v pondělí, že skoro ještě nikdy neměli takovou jistotu na tolik dní dopředu, jaké bude počasí. Předpověď počasí na celý týden dopředu prý bude velmi jednoduchá. A že nejkrásnější počasí bude na Ostravsku. Sluneční svit prý bude intenzivní.
==============================
Když teď koukám na kamery, tak nejvíc mraků mají právě na Ostravsku. 😁
Jan Kocián:!! Meteorologové varují před 25 cm sněhu v Portugalsku !!
Polární hurikán (do Česka přinese písek) začne být vidět na satelitních záběrech u břehů Portugalska.
Meteorologové vydali na dnešní pátek oficiální žlutou výstrahu pro Portugalsko před 25 centimetry nového sněhu! Španělsko je zatím bez sněhové výstrahy, ale tam by mohlo napadnout přes 50 centimetrů od 8. do 10. března! Sněžit bude i v Maroku. 😨
==============================
V neděli bude na Vysočině foukat silný vítr, hodně mraků a k tomu zakalená obloha prachem. Biatlonisté mají štěstí, že to největší zamoření africkým pískem přímo u zemského povrchu nastane v ČR až v pondělí večer. V úterý 11. března špinavý déšť. 😕