V Libereckém kraji napadly do rána zhruba tři centimetry sněhu. Mrzne a silnice mohou klouzat. Teploty v kraji se dnes ráno pohybovaly od dvou do šesti stupňů pod nulou. Na silnicích nižší třídy leží ujetá vrstva sněhu a motoristé by tam měli být opatrní.

Hlavní tahy jsou však většinou po chemickém ošetření holé se zbytky rozbředlého sněhu. Žádné problémy ale podle policie zatím hlášeny nejsou. Pozor by si měli dát i řidiči na silnici třetí třídy v Radostné pod Kozákovem na Semilsku, kde na vozovku vytéká voda a může se tam tvořit led.

Silnice na Plzeňsku jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností, včetně silnic první třídy. Obzvlášť nebezpečná je situace na 140. kilometru dálnice D5 ve směru z Rozvadova na Prahu, kde se vytvořila ledovka. Místo tak nejméně do dnešního večera bude průjezdné jen se zvýšenou opatrností.

Dálnice D5 je jinak v Plzeňském kraji sjízdná bez omezení, stejně tak silnice první třídy ve většině okresů kromě Plzeňska a Tachovska. Silnice druhé a třetí třídy jsou po chemickém ošetření většinou mokré, někde se nacházejí zbytky rozbředlého sněhu. Na vjezdu do obce Chvalenice na jižním Plzeňsku se vytvořilo náledí. Nebezpečné místo na silnici 20 je dlouhé téměř dva kilometry.

Některé silnice ve středních Čechách jsou dnes sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. Řidiči by měli dávat pozor hlavně na silnicích prvních tříd na Kolínsku, Kutnohorsku, Benešovsku, Kladensku a Rakovnicku, silnice tam jsou mokré po chemickém ošetření. Teploty se v pátek ráno v regionu pohybovaly většinou kolem nuly a foukal slabý vítr. Povrch někdejší rychlostní silnice R6, ode dneška dálnice, může být podle informací Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vlhký, proto by řidiči měli i tam přizpůsobit jízdu momentálním podmínkám.

Na silnicích v Karlovarském kraji se dnes místy tvoří náledí, silnice druhé a třetí třídy jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Jízdu řidičům může podle ŘSD zkomplikovat místy také mlha. Náledí podle údajů ŘSD může hrozit na silnicích například na Božím Daru, v západní části Ostrova nebo v Kamenném Dvoře na Sokolovsku. V Královském Poříčí na Sokolovsku je nebezpečí námrazy. 

V Královéhradeckém kraji v noci na dnešek napadla slabá vrstva sněhu. Na chemicky ošetřovaných silnicích leží rozbředlý sníh. Teploty dnes ráno v hradeckém kraji klesly až k minus šesti stupňům Celsia, vyplývá z informací silničářů a meteorologů.

Na jihomoravských silnicích se v noci na Nový rok poprvé v zimě objevil sníh, který díky mrazivému počasí nezačal ihned roztávat. Teplota se ráno pohybovala od minus tří do minus šesti stupňů. Silnice jsou holé a vlhké, většinou sjízdné se zvýšenou opatrností, vyplývá z údajů na webu Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje. V části kraje stále drobně sněží a je snížená viditelnost.

V Brně má v okrajových částech drobné problémy MHD. Kvůli odklízení sněhu neprojedou trolejbusy a autobusy ulicí Petra Křivky v Novém Lískovci a ulicemi Vejrostova a Adamcova v Bystrci, uvedl dopravní podnik na svém facebookovém profilu.

Pátek by se měl podle Českého hydrometeorologického ústavu obejít bez srážek, teploty se během dne vyšplhají mírně nad nulu. V noci na sobotu by ale mělo být až minus osm stupňů Celsia.

Fotogalerie
6 fotografií