Jen v Normandii se výpadky elektrického proudu dotkly asi 25 tisíc domácností a v Bretani 19 tisíc, upřesnil podle AFP provozovatel elektrické sítě Enedis. Vítr porážel stromy a poškodil střechy domů. Místní úřady ale naštěstí zatím nemají žádné informace o případných zraněných.

Silný vítr způsobil i nehodu na moři, když bezvládnou nákladní loď Saga Sky, dlouhou 200 metrů, nahnal na nákladní člun naložený kamením. Nikdo naštěstí nebyl zraněn. Záchranné vrtulníky evakuovaly 11 členů posádky Sagy Sky na břeh, zatímco zbylých 12 námořníků asistovalo při odtažení plavidla do bezpečí.

Francouzští meteorologové varovali, že nepříznivé počasí bude trvat až do pondělního večera, a vyzvali proto obyvatelstvo k obezřetnosti. Podle služby Météo-France se takovéto vichřice vyskytují v oblasti třikrát až čtyřikrát do roka.

Vítr přesahující stokilometrovou rychlost v neděli sužoval i rozsáhlé oblasti v Belgii a na mnoha místech způsobil nemalé škody. Úřady dokonce musely vyzvat, aby lidé kvůli škodám už nevolali na přetíženou celostátní linku 112, ale aby se obraceli na místní hasiče. Podle agentury Belga vichrem vyvrácené stromy vážně zranily dvě osoby, mladíka a ženu. V hlavním městě Bruselu byla dočasně narušena železniční doprava.

Intenzivní deště a prudký vítr s poryvy o síle až kolem 160 kilometrů za hodinu udeřily v neděli během bouře pojmenované Angus na pobřežní oblasti v jihozápadní Anglii. Jen v hrabství Devon zůstalo podle BBC kvůli bouřkové nepohodě bez elektřiny více než 1000 nemovitostí.

Fotogalerie
5 fotografií