Nejnižší povodňový stupeň bdělost ráno platil na dvou místech na Ploučnici v Libereckém kraji a na Svratce v Borovnici na Žďársku.

Ve středních Čechách ho hlásily měřicí stanice na Blanici v Louňovicích pod Blaníkem, na Sázavě ve Zruči nad Sázavou a Doubravě ve Žlebech, na Hradecku to bylo na Cidlině v Novém Bydžově. Bdělost má také Rožnovská Bečva v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku a Dyje v rakouské měřicí stanici Raabs před přítokem do Česka.

Před zvedáním hladin toků v úterý varovali meteorologové, výraznější srážkové úhrny očekávají dnes a v noci na čtvrtek v Jizerských horách a na Šumavě. Povodně podle výstrahy ČHMÚ tak hrozí zejména na severu Čech a v Plzeňském a Jihočeském kraji.

S vodou mají od noci problémy i v Olomouckém kraji. Přímo v Olomouci zasahovali hasiči v městské části Holici, kde voda z polí zaplavila autosalon. Bylo třeba nasadit plovoucí čerpadla a na několika místech postavit menší hráze, aby se voda nedostala do dalších budov. Se stejným problémem se museli hasiči potýkat i v zahradnictví ve Velké Bystřici.

Klidný spánek neměli ani pracovníci z Povodí Moravy. Ti celou noc řešili ledové kry, které ucpávaly koryto řeky Bečvy. V Lipníku nad Bečvou už v úterý voda zaplavila několik zahrádek. Vodohospodáři přes noc zasahovali s těžkou technikou hlavně v Oseku nad Bečvou, kde se kry hromadily na jezu.

Česko se bude potýkat také se silným větrem, dnes by měl podle meteorologů zasáhnout všechny regiony s výjimkou Zlínského kraje a jižní Moravy. V nárazech by mohl dosáhnout rychlosti místy až 90 kilometrů v hodině, na horách i víc než 110 kilometrů v hodině. Slábnout má dnes večer.

Česko silně zasáhly v roce 2013 povodně:

Video
Video se připravuje ...

Povodně 2013: Rozbouřené Labe v Křešicích na Litoměřicku Blesk - Jana Ulrichová

Fotogalerie
29 fotografií