Průměrná teplota přes den se bude v následujícím týdnu pohybovat kolem 11 stupňů Celsia. V noci se ochladí zhruba na dva stupně. „Následně očekáváme oteplení, takže následující tři týdny by měly mít výrazně vyšší teploty vzduchu, než jsou v současnosti,“ uvádí předpověď. Platit by to podle ní mělo zejména v období od 8. do 14. května.

Kromě chladného počasí očekávají meteorologové příští týden také vydatné srážky. „V dalších týdnech se celkové úhrny srážek budou pravděpodobně pohybovat v blízkosti normálních hodnot pro danou roční dobu,“ dává naději předpověď.

Podívejte se na víkendovou předpověď Dáši Honsové:
Video
Video se připravuje ...

Počasí na víkend: Jarní kabát vyměňte za zimní bundy Jan Jedlička, Dagmar Honsová, David Vaníček

Dlouhodobá průměrná teplota pro období od 24. dubna do 21. května je 12,6 stupně Celsia. Nejtepleji bylo v roce 2000, kdy průměr činil 16,5 stupně Celsia. Zatím nejnižší průměr meteorologové zaznamenali v roce 1980, a to 7,8 stupně Celsia.

Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje opakovaně ČHMÚ. Úspěšnost výhledu se podle meteorologů pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.

Takhle to vypadalo v Krušných horách, když se tam v polovině dubna náhle vrátil sníh:
Fotogalerie
10 fotografií