„Zima se ještě nevzdává a teploty vzduchu v nejbližších dvou týdnech očekáváme pod úrovní dlouhodobých průměrů,“ uvedli meteorologové.
V příštím týdnu se bude průměr maximální denní teploty pohybovat kolem nuly, noční minimální kolem minus šesti stupňů Celsia. V posledním týdnu by průměr maximálních denních teplot mohl dosáhnout asi sedmi stupňů, noční minimální nuly.
Nejchladnější únor byl v roce 1987
Dlouhodobý průměr teplot pro období mezi 19. únorem a 18. březnem v Česku je 1,6 stupně Celsia. Nejchladnější byl rok 1987, kdy průměrná teplota klesla na minus 4,3 stupně Celsia. Naopak nejvyšší průměrná teplota byla v roce 1990, podle záznamů to bylo 5,8 stupně Celsia.
Interval průměrných srážek je ve sledovaném období mezi 28 a 46 milimetry. Nejvíce srážek spadlo v roce 2000, kdy úhrn vystoupal na 84 milimetrů. Nejsušší byl rok 1991 se srážkovým úhrnem tři litry na metr čtvereční.
Počasí na víkend: Čeká nás déšť a namrzlé chodníky Dagmar Honsová, David Vaníček, Lukáš Červený
Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje opakovaně ČHMÚ. Úspěšnost výhledu se podle meteorologů pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.