Tento týden ve středním Japonsku teploty dosáhly 40,7 stupně Celsia, což je pětiletý celostátní rekord. V Kjótu se teploty udržely na 38 stupních sedm dní po sobě, což je poprvé od 19. století, kdy se začalo s měřením.

Po úterním úmrtí šestiletého chlapce při venkovní výuce v prefektuře Aiči vyzvalo ministerstvo školství, aby školy nevystavovaly žáky podmínkám, v nichž mohou dostat úpal. Meteorologové nabádají občany, aby přijímali dostatek tekutin, a vyhnuli se tak vyčerpanosti.

Západní Japonsko má za sebou také záplavy z počátku července. O život při nich přišlo na 200 lidí. Současné teploty komplikují obnovu postižených oblastí, protože dobrovolníci, kteří se na ní podílejí, trpí vedrem.

Bouře a záplavy ve Vietnamu

Bouře se dostala k pobřeží severního Vietnamu ve čtvrtek. Vydatný déšť způsobil rozsáhlé záplavy na severu země, a to i v hlavním městě Hanoji.

Živel poničil více než 5000 domů, 82.000 hektarů polí a zabil téměř 17.000 zvířat, uvedla vietnamská záchranná služba. Meteorologové očekávají, že silný déšť bude pokračovat i v nadcházejících dnech.

Fotogalerie
17 fotografií