Po mrazivém víkendu se začalo oteplovat už v pondělí, a teploty budou stoupat i dál. Ve středu vystoupí až na 17 stupňů, ve čtvrtek na 20. Nejhezčí počasí nás podle předpovědi čeká na Velký pátek. Bude jasno až polojasno, nad nulou se udrží i noční teploty. Přes den nás pak čeká 18 až 22 stupňů Celsia.

Podobné počasí by mělo opanovat i zbytek Velikonoc. Od soboty do pondělí má být jasno až polojasno, jen při zvětšené oblačnosti se místy objeví přeháňky. Teploty budou i dál opravdu jarní – vystoupí na 15 až 20 stupňů.

Z hlediska srážek budou příští čtyři týdny průměrné. „První týden očekáváme suchý s minimálním množstvím srážek, v následujících týdnech srážek výrazněji přibude, zejména ve druhém a třetím předpovědním týdnu,“ uvedl ČHMÚ.

 

Dlouhodobá průměrná teplota pro období od 15. dubna do 12. května je 11,2 stupně Celsia. Nejtepleji bylo v roce 2000, kdy průměr činil 15,9 stupně Celsia. Zatím nejnižší průměr, sedm stupňů, meteorologové zaznamenali v roce 1991.

Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje ČHMÚ. Úspěšnost výhledu se podle meteorologů pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.

Fotogalerie
72 fotografií