„Očekává se silný jihozápadní až západní vítr s nárazy kolem 70 km/h, při přechodu studené fronty i vyšší,“ uvedli meteorologové. Naposledy před obdobně silným větrem varovali na počátku týdne. Nejsilnější nárazy větru zaznamenali v pondělí na Sněžce, kde vítr foukal rychlostí 128 km v hodině. V nižších a středních polohách byly nejsilnější nárazy větru v Kocelovicích na Strakonicku, a to 72 kilometrů v hodině, jen o něco menší rychlost měl vítr v Praze Ruzyni a Karlově. V úterý vítr zeslábl.

Sledujte vývoj počasí na radaru Blesku

Ve čtvrtek dopoledne opět zesílí nejdříve v západní polovině ČR, odpoledne začne foukat také v Pardubickém kraji, na Vysočině a v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. V Jihomoravském a Zlínském kraji bude větrno od čtvrtečního večera.

Ve čtvrtek bude podle meteorologů proměnlivá oblačnost, k večeru se ale od severozápadu objeví déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Později budou ustávat, v polohách nad 800 metrů může sněžit.

Vítr může podle meteorologů poškodit stromy a lesy, možné jsou i menší škody na budovách. Lidé by proto měli zajistit okna a dveře, zabezpečit volně uložené předměty a skleníky a měli by být opatrní při pohybu venku a řízení aut. Na horách by měli omezit túry a nechodit na hřebeny.

Fotogalerie
69 fotografií