Během pátečního dne bude přes Česko postupovat okluzní fronta - deštník s sebou - i když srážkové úhrny se vejdou na západě Čech do 3 mm, na zbytku území do 2 mm. Zpočátku dne musíme místy počítat s mlhami, jinak bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Během dne bude od západu docházet k přibývání oblačnosti a k ustávání srážek až na polojasno. Odpolední teploty budou zůstávat příjemné - mezi 14 až 18 °C.

Sledujte vývoj počasí na radaru Blesku

V sobotu bude oblačno až zataženo, zpočátku dne déšť nebo přeháňky. Během odpoledne srážky pouze místy a přechodně i polojasno. Ranní teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 14 až 18 °C. V neděli bude oblačno, zpočátku dne místy déšť nebo přeháňky. Během odpoledne až polojasno. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 18 až 23 °C.

Počasí počátku týdne nebude mít chybu

A teplotně nadprůměrné dny si budeme užívat ještě zpočátku nového týdne. V pondělí bude polojasno, ráno a dopoledne ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 18 až 22 °C. V úterý bude polojasno, ráno a dopoledne ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Později odpoledne od severozápadu přibývání oblačnosti a večer místy déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 18 až 22 °C. Ve středu oblačno, místy déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 14 až 18 °C.

Podpořte svoji imunitu

Silný imunitní systém začíná na talíři - proto je důležitá vyvážená a pestrá strava. Asi nikoho nepřekvapí ovoce, zelenina, batáty, ořechy, potraviny bohaté na vlákninu. Mezi nejdůležitější vitamíny patří vitamíny A, B6, B12, C, D, E. Stopové prvky zinek, selen, železo a měď.

Počasí nás stále láká ke sportu ven. K podpoření imunity stačí mírné cvičení půl hodiny dvakrát až třikrát týdně. Pro stimulaci krevního oběhu je ideální jóga, běh, chůze nebo jízda na kole. Pohybem se předchází i tzv. podzimnímu blues. Tedy náladě pod psa, která přichází se zkracujícím se bílým dnem. Imunitní systém lze podpořit i jinak - pravidelně větrat, dostatečně pít – čerstvé bylinné čaje, hodně spát, zajít do sauny, střídání teplé a studené sprchy, vynechat alkohol a nikotin. Platí jednoduché pravidlo - hlava, krk, ruce a nohy by měly být vždy v teple – dobré boty a klobouk, užívat si slunečních paprsků a pravidelně si mýt ruce.

Video
délka: 01:58.32
Video se připravuje ...

Tipy na říjnové výlety Videohub

Fotogalerie
38 fotografií