Páteční počasí bude aprílové – po nočním přechodu studené fronty, bude během dne přechodně oblačnosti ubývat, už večer ale počasí u nás od západu ovlivní další frontální systém. V pátek bude na východě území zpočátku dne oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo i mrznoucí srážky, na vrcholcích hor i déšť se sněhem. Jinak bude polojasno nebo skoro jasno. Odpoledne a večer bude od západu docházet k přibývání oblačnosti s deštěm. Denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C.

V pátek nad ránem se na Moravě ojediněle objeví mrznoucí déšť. Hlavně v okolí Šumperka a Zábřehu v Olomouckém kraji a Rýmařova v Moravskoslezském kraji se bude tvořit slabá ledovka. 

Sledujte radar Blesku

V sobotu na Silvestra bude oblačno až zataženo, zpočátku dne místy déšť nebo přeháňky, a to zejména v horských oblastech. Během odpoledne budou srážky ustávat a oblačnost se místy protrhávat na polojasno. Už ráno přinese vysoké teploty – v Čechách mezi 9 až 4 °C, na východě území budou klesat k 1 °C.

Denní teploty budou stoupat na 11 až 15  °C, v Polabí bude až 16 °C, na východě území to budou teploty do 10 °C. Během silvestrovské noci žádné srážky neočekáváme – na jihovýchodě území se budou postupně tvořit  mlhy nebo nízká oblačnost. Jinak bude polojasno až oblačno.

Na silvestrovskou noc nebudou místy teploty klesat pod 10 °C

O silvestrovské půlnoci se budou teploty pohybovat od 12 °C v Čechách po 4 °C na jižní Moravě. Také ranní teploty budou zůstávat vysoko – nejčastěji mezi 12 až 2 °C. Na Nový rok se můžeme těšit na polojasnou oblohu, po ránu na východě území mlhy nebo nízká oblačnost.

Nejvyšší odpolední teploty opět vysoko – mezi 11 až 15 °C, na východě území do 10 °C. Mírný pokles teplot vzduchu přinese až první pracovní týden, i tak ale budou odpolední teploty zůstávat nadprůměrné v porovnání s dlouhodobým normálem a teploměry stále budou ukazovat 10 °C.

Druhý přelom roku za sebou je jarní

Také přelom roku 2021/22 přinesl výrazně nadprůměrné teploty s četnými teplotními rekordy – na Silvestra bylo až 15 °C a na Nový rok bylo v Kopistech 15,7 °C, v Žatci 15 °C a teplotní rekord byl pokořen také v pražském Klementinu na 14,2 °C. Velmi teplý začátek ledna předtím přinesl i rok 2007. Letošní teploty tak budou hodně podobné, ale teplotní rekordy nejsou rozhodně vyloučené.

Návrat zimního počasí si dá na čas

Ochlazování bude pouze pozvolné – zimní počasí se zřejmě bude vracet až ve druhé lednové dekádě. V pondělí bude polojasno, na východě území místy mlhy. Noční teploty 7 až 3 °C. Denní teploty 8 až 12  °C.

V úterý bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky.  Noční teploty 6 až 2 °C. Denní teploty 5 až 9  °C. Ve středu bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, na horách srážky smíšené nebo sněhové. Noční teploty 5 až 1 °C. Denní teploty 5 až 9  °C.

Video
délka: 02:03.00
Video se připravuje ...

Historie novoročních ohňostrojů a ty nejkrásnějších za poslední roky Videohub

Fotogalerie
45 fotografií