Kolem šesti desítek výjezdů měli v neděli večer hasiči na jihu Čech, k prvním případům začali vyrážet kolem 17:30. Nejčastěji odstraňovali stromy spadlé na silnice a čerpali vodu ze sklepů, a to většinou v okresech České Budějovice, Český Krumlov a Jindřichův Hradec. V Týně nad Vltavou dokonce museli vytáhnout auto uvízlé v laguně vytvořené deštěm. Uvnitř byli dva lidé a sami se nemohli dostat ven. Zraněn naštěstí zřejmě nebyl nikdo.

#dnešní #nádherná #bouřka

Video zveřejněné uživatelem Standa Konvičný (@standa_15),Čen 14, 2015 v 1:33 PDT

V Pardubickém kraji zase hasiči jeli ke vzrostlé bříze, která spadla na zaparkovaný vůz v Pardubicích, nebo k rozvodněnému potoku v Kunčině na Svitavsku. Kromě toho odčerpávali vodu ze zatopených sklepů či podjezdů. Také Plzeňský a Ústecký kraj zasáhly bouřky, které navíc přinesly krupobití a přívalové deště. Třeba v Měděnci na Chomutovsku napršelo jen během jediné hodiny 55 milimetrů srážek, tedy 55 litrů na metr čtvereční.

#kroupy #tricetcisel #SombreroDoNepohody #tosvetnevidel #konecsveta #vsechnozniceny

Video zveřejněné uživatelem Tereza Beranová (@teryberi),Čen 14, 2015 v 8:46 PDT

Jižní Moravu opět trápily popadané stromy a větve, které ztížily provoz na silnicích. Vítr navíc poškodil střechu na fotbalovém stadionu na Vyškovsku. Hasiči vyjížděli asi k 30 událostem. Jihomoravský kraj je navíc jedním z regionů, které měly problémy kvůli bouřkám už v sobotu večer.

#tojevprdeli#pocasi#napicu#kroupy#jbmnt#czech#skrben#zimajakvprdeli

Video zveřejněné uživatelem @kamilavyr,Čen 14, 2015 v 5:33 PDT

Také v Olomouckém kraji řešili hasiči v souvislosti s bouřkami zhruba třicítku případů. Nejvíce zásahů měli na Přerovsku, ale i na Olomoucku a Prostějovsku - především popadané stromy, nebo i uvolněné střechy. Třeba v Droždíně se uvolnila střecha na zemědělském objektu a v Olomouci - Hodolanech zase plechy na rodinném domě. V Olomouci - Hejčíně museli hasiči s pracovníky technických služeb preventivně strhnout sloup veřejného osvětlení, protože hrozilo, že spadne samovolně a způsobí větší škody nebo i zranění.

Konec sveta....

Video zveřejněné uživatelem Tereza Beranová (@teryberi),Čen 14, 2015 v 8:27 PDT

Fotogalerie
23 fotografií