Pondělí: Teploty zůstanou pod třicítkou

Přes den nás čeká jasno nebo skoro jasno. Teploměry vyšplhají na 23 až 27 stupňů Celsia, na horách v 1000 metrech bude okolo 18 °C. Foukat bude jen mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, na Moravě a ve Slezsku až severovýchodní.

VIDEO: Víte, jak se správně chovat na vodě, když vás zastihne bouřka? Poradí Dagmar Honsová: 

Video
Video se připravuje ...

Tipy pro vodáky: Jak se chovat, když vás zastihne bouřka? Dagmar Honsová, David Vaníček, Lukáš Červený

Úterý: Rozdíl mezi nocí a dnem může být až 22 stupňů Celsia

Během dne bude nejčastěji jasno až polojasno, večer se ale připravte – především v západní polovině Čech – na přibývání oblačnosti, místy pak přeháňky nebo bouřky.

Nejnižší noční teploty klesnou na 14 až 10 °C. Nejvyšší denní pak vystoupají na 28 až 32 °C. Zpočátku slabý, přes den mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, odpoledne ve východní polovině území místy s nárazy kolem 15 m/s, se bude večer v západní polovině Čech měnit na západní.

Středa: Přeháňky a četnější bouřky

Občasný déšť a bouřky už se ozvou během noci z úterý na středu – to bude totiž oblačno až polojasno – podobné počasí vydrží i během dne – k večeru budou přeháňky a bouřky četnější. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C, na Moravě a ve Slezsku 27 až 31 °C. Mírný západní, ve východní polovině území zpočátku jižní vítr 2 až 6 m/s, se bude během dne měnit severovýchodní a v bouřkách přechodně zesílí.

Čtvrtek: Hrozí silné bouřky. A hodně rozdílné teploty

Oblačno až zataženo, na Moravě a ve Slezsku přechodně polojasno.

Na většině území déšť nebo přeháňky, místy, zejména na Moravě a ve Slezsku, bouřky i silné. Nejnižší noční teploty 22 až 18 °C, v Čechách 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty v širokém rozmezí, od 17 °C na západě až po 34 °C na východě. Mírný východní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na západní až severozápadní a v bouřkách přechodně zesílí.

Pátek: Zataženo s deštěm a teploty jen mírně přes 20 stupňů

Oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, na východě místy i bouřky. Nejnižší noční teploty 20 až 16 °C, v Čechách 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C, na východě kolem 23 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Vyhlídka na víkend: Déšť bude ustávat a teploty pošplhají nahoru

Oblačno, místy občasný déšť nebo přeháňky, postupně ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 16 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty zpočátku 19 až 23 °C, postupně 23 až 27 °C.

Fotogalerie
18 fotografií