Na Červenohorském sedle a na Skřítku to bylo intenzivní sněžení, napadlo odhadem tak 20 centimetrů sněhu. Vyráželi jsme od 03:00, nyní už nesněží a rozbředá to. Silnice jsme odhrnuli a posolili, nyní na nich leží rozbředlý sníh. Cesty jsou sjízdné, ale se zvýšenou opatrností,“ řekla dispečerka společnosti, která má na starosti údržbu hlavních tahů na Šumpersku a Jesenicku.

Opatrnost je nutná i na vedlejších cestách regionu. Na Šumpersku měli silničáři venku veškerou techniku. Na silnicích druhých a třetích tříd v tomto okresu leží podle informací ŘSD nyní rozbředlý sníh. „Na Jesenicku sněžení postihlo oblast mezi Ramzovou a Ostružnou a mezi Bělou a Vidly, cesty jsou zde po chemickém ošetření již holé a mokré. V ostatních částech Jesenicka nesněžilo,“ řekl dispečer jesenické správy silnic.

Kde bude přes den chumelit nebo pršet? Sledujte RADAR ZDE

Sněžilo ve vyšších polohách i v ostatních částech Olomouckého kraje. Se zbytky rozbředajícího sněhu na vozovkách musejí po chemickém ošetření cest počítat motoristé i ve vyšších polohách Šternberska. Silnice se solily i v ostatních částech Olomoucka či Přerovska, cesty jsou zde většinou holé a mokré.

Sníh napadl i na Vsetínsku

Silnice ve vyšších polohách Vsetínska pokrývá rozbředlý sníh, v Hostýnských vrších na nich leží sněhový poprašek. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Ostatní vozovky v kraji jsou většinou holé a mokré. Část silnic na Zlínsku a Vsetínsku bylo nutné ošetřit chemicky, místy se na nich mohou vyskytovat zbytky sněhu. Vyplývá to z údajů Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Horní Bečva
Horní Bečva
Autor: ČHMÚ

Jihočeské silnice jsou sjízdné jen s opatrností

Téměř polovina jihočeských silnic je po ránu sjízdná pouze se zvýšenou opatrností. Týká se to především vozovek na Jindřichohradecku, Českokrumlovsku, Písecku a Prachaticku. V těchto okresech silničáři ošetřují komunikace posypem. ČTK to řekl Jan Hausel ze Správy a údržby silnic Jihočeského kraje.

Situace není ještě nijak dramatická, ale řidiči musí počítat s tím, že někde jsou teploty kolem nuly. Týká se to především vyšších poloh,“ uvedl. Někde může také dopravu komplikovat mrholení nebo déšť.

V Moravskoslezském kraji může ležet na silnicích ujetý sníh

Silnice v Moravskoslezském kraji jsou po nočním sněžení sjízdné, řidiči by ale měli být opatrní. Silnice prvních tříd jsou po chemickém ošetření holé a mokré, v některých úsecích může být ještě rozbředlý sníh. Vyplývá to z informací zveřejněných silničáři.

Na silnicích nižších tříd mohou v některých místech ležet zbytky ujetého sněhu nebo vrstva nového sněhu, řidiči by proto měli jízdě věnovat zvýšenou pozornost. Místy může být kvůli sněhovým či smíšeným srážkám snížená viditelnost.

Rýmařov
Rýmařov
Autor: ČHMÚ

Opatrně i na Vysočině

Na Vysočině napadlo dnes v noci několik centimetrů sněhu. Nejvíc sněžení zasáhlo Žďársko a Třebíčsko, kde na silnicích leží zbytky rozbředlého sněhu. Všechny silnice v kraji jsou podle silničářů sjízdné, řidiči však musí věnovat jízdě zvýšenou opatrnost.

Napadlo do pěti centimetrů sněhu, silnice jsou většinou mokré,“ řekl Dalibor Tomšů z dispečinku krajské správy a údržby silnic. „Na území celého kraje udržovalo během noci vozovky ve sjízdném stavu kolem 60 sypačů,“ doplnil.

Sněžilo i v Královéhradeckém kraji

V Královéhradeckém kraji v noci na dnešek a ráno sněžilo. Na silnicích nižších tříd v Krkonoších ráno ležely zbytky rozbředlého sněhu. Ujetý sníh pokrýval i cesty v nejvyšších partiích Orlických hor a některé silnice na Jičínsku. Teploty se ráno v kraji pohybovaly kolem nuly, na hřebenech Krkonoš bylo kolem minus pěti stupňů. ČTK to zjistila u silničářů a meteorologů.

Fotogalerie
21 fotografií