Teplé bude už ráno a teplota vzduchu půjde díky malé oblačnosti rychle nahoru – už v 11 hodin dopoledne bude i 21 °C. Naši pocitovou teplotu ale bude snižovat čerstvý vítr, který bude v nárazech dosahovat rychlosti kolem 55 km/h. Při 20 °C se tak budeme cítit na 18 °C. Jinak ale počasí nebude výrazněji zatěžovat naši kondici. Naplánujte si zvýšenou fyzickou zátěž – ideální den na rychlejší procházku, jízdu na kole, míčové hry nebo kolečkové brusle. Volné dopoledne využijte na práci na zahradě.

Video
délka: 01:54.71

Nevinné jarní slunce? Omyl. Víme, kdy během dne nejvíc škodí UV záření Dagmar Honsová, David Vaníček, Lukáš Červený

Nejméně oblačnosti bude hned ráno a dopoledne – to bude jasno nebo polojasno. Odpoledne bude přibývat oblačnost od jihozápadu až západu a večer bude na většině území oblačno, postupně místy s přeháňkami nebo bouřkami. Právě před bouřkami budou v ovzduší pyly nejvíce agresivní – nejvyšší koncentrace v ovzduší dosahují pyly břízy a jasanu. Sluneční paprsky mají svoji sílu, spálenina nechráněné kůže hrozí už po 35 minutách, používejte opalovací krémy s ochranným faktorem a sluneční brýle. Pro děti kšiltovku na hlavu. Odpoledne se budete příjemně cítit v tričku s krátkým rukávem a v šortkách.

Večer sledujte západ Slunce – ten by měl přinést nádhernou podívanou v podobě červánků – ve vyšších vrstvách atmosféry jsou prachové částice původem ze Sahary, na kterých se budou rozptylovat sluneční paprsky a oblohu zbarví od oranžové po červenou.

Fotogalerie
18 fotografií