Na Šumavě v noci na dnešek teploty klesly až tři stupně pod nulu a sněžilo, na nejvyšších vrcholech leželo přes deset centimetrů sněhu. Na Churáňově napadlo asi 12 centimetrů sněhu a na hoře Plechý až 13 centimetrů. Podobně i v Krušných horách sníh pokryl vrchlky hor. Sněhová pokrývka dlouho nevydrží, během dne teploty stoupají. Ve večerních hodinách bude zřejmě pršet i v nejvyšších polohách Šumavy, řekl Gustav Sysel z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Na jihu Čech jde o první větší sněhovou pokrývku blížící se zimy. Během noci se ochladilo a dešťové srážky přecházely v polohách nad 800 metrů ve sněhové, uvedl Sysel. V místech od 800 do 1000 metrů spadlo i devět centimetrů sněhu, mohly by se ještě objevit mrznoucí srážky. V nižších částech Jihočeského kraje slabě prší nebo mrholí, teploty se pohybují do pěti stupňů Celsia.

„Už večer se srážky na Šumavě změní v dešťové. V Krušných horách budou smíšené. Ale už zítra se oteplí a sníh tak nevydrží ani na horách,“ řekla Zuzana Šmrhová z Regionálního předpovědního pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu v Plzni. 

V příštích dnech se naopak oteplí a bude spíš nadprůměrně teplé počasí, dodal Sysel. V noci na pondělí bude podle předpovědi meteorologů zataženo, místy s mlhami a ojediněle se slabým deštěm. Teploty se v pondělí přes den budou pohybovat mezi 12 až 16 stupni a ve východní polovině Česka se očekává až 20 stupňů Celsia. 

Video
Video se připravuje ...

Počasí na víkend: Babí léto definitivně končí, vytáhněte deštníky Dagmar Honsová, David Vaníček, Lukáš Červený

Fotogalerie
9 fotografií