V pátek bude počasí u nás ještě pod vlivem tlakové níže se středem nad Středomořím – bude oblačno až zataženo, jen přechodně polojasno, místy musíme počítat se sněhovými přeháňkami. Noční teploty budou klesat k -6 až -10 °C, ojediněle až k -12 °C. Denní teploty zůstanou pod bodem mrazu, mezi -5 až -1 °C, na severovýchodě až na -7 °C. Foukat bude mírný severozápadní vítr.

O víkendu se rozfouká, pozor na ledovku

V sobotu přinese velkou oblačnost frontální systém – bude oblačno až zataženo, místy se sněžením nebo sněhovými přeháňkami, které budou pod 800 m přecházet v déšť, déšť se sněhem nebo mrznoucí srážky.

Tvořit se bude také ledovka. Noční teploty klesnou hodně nízko na -6 až -10 °C, ojediněle až k -20 °C. Denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C, na východě bude až -4 °C. Foukat bude mírný až čerstvý jihozápadní vítr.

Neděle bude nejteplejším dnem týdne – očekáváme oblačno až zataženo, místy déšť, ojediněle i mrznoucí, na horách sněžení nebo sněhové přeháňky. Jen přechodně bude polojasno. Noční teploty se budou v Čechách pohybovat na 2 až -2 °C, na východě budou klesat až k -6 °C. Denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Foukat bude mírný až čerstvý jihozápadní vítr.

Hned po víkendu se ale opět ochladí a převládat budou na většině území opět celodenní mrazy. K tomu se přidá občasné sněžení nebo sněhové přeháňky.

Fotogalerie
22 fotografií