Procházky, výlety i posedávání u vody. Mnozí Češi v sobotu využili příjemného počasí a vyrazili ven. Například v Praze teploty dosahovaly až 19 stupňů, v Brně pak jen o stupeň méně a podobné to bylo i na většině míst republiky.

Nepříjemné dopoledne zažili například obyvatelé Ostravy. Město v nočních hodinách pokryly mlha a smog a zamračené počasí se drželo během celého dopoledne. Nakonec se ale po poledni rozjasnilo i tam.

Teplotní rekordy tento den přepsala více než polovina stanic, které měří teplotu 30 a více let. Nejtepleji bylo dnes v Žatci, a to 21,8 stupně Celsia. Byl tak překonán rekord z roku 1959, kdy tam meteorologové naměřili 19,1 stupnů.

Teploty v noci padnou k nule

Příjemné teplé počasí ale nevydrží, už v neděli bude přes Česko od severozápadu zvolna postupovat studená fronta. V posledním březnovém týdnu budou denní teploty v průměru kolem 11 stupňů Celsia a noční kolem nuly. V dalších týdnech se pak postupně oteplí. Celkově by období od 25. března do 21. dubna mělo být teplotně nadprůměrné a srážkově normální. Vyplývá to z týdenní předpovědi a měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

„Počasí s průměrnými teplotami se bude udržovat i v posledním březnovém týdnu a bude pokračovat i na začátku dubna. Poté by mělo následovat teplé období, kdy se průměrné týdenní teploty budou dostávat nad průměrné hodnoty obvyklé pro tuto roční dobu,“ uvedli meteorologové.

Z výhledu vyplývá, že v prvním dubnovém týdnu se denní teploty vyšplhají na zhruba 14 stupňů, v následujícím týdnu pak nad 16 stupňů a v týdnu od 15. dubna nad 18 stupňů Celsia. Z hlediska srážek bude podle meteorologů kolísavý ráz z minulých týdnů pokračovat, přičemž týdenní úhrny srážek se budou pohybovat na hranici normálních a podnormálních hodnot.

Podívejte se, jak Češi vyrazili do ulic:

Fotogalerie
28 fotografií