Celé období od 2. do 29. března meteorologové předpokládají s ohledem na teploty jako průměrné až slabě nadprůměrné a z hlediska srážek jako průměrné.

„Relativně nejteplejší by měl být týden od 16. do 22. března s týdenním průměrem nejnižších nočních teplot kolem jednoho stupně Celsia a týdenním průměrem nejvyšších denních teplot kolem 11 stupňů,“ uvedl ČHMÚ. Nejvíce srážek ze sledovaného období podle něj má být hned příští týden s úhrnem až kolem 20 milimetrů. V dalších týdnech budou úhrny srážek poloviční.

Sledujte radar Blesku

Podle předpovědi na nejbližší dny se má počátkem příštího týdne dočasně ochladit, koncem týdne teplota opět vzroste. V pondělí má být přes den maximálně 11 stupňů Celsia, v úterý a ve středu bude minimálně o tři stupně chladněji a v noci bude někde i minus tři stupně. O víkendu pak mají přes den podle předpovědi teploty opět stoupat k 11 stupňům.

Dlouhodobá průměrná teplota pro celé sledované čtyřtýdenní období je 3,8 stupně Celsia. Podle záznamů vedených od roku 1951 bylo nejchladněji v roce 1958, kdy průměr činil minus 1,4 stupně Celsia. Naopak nejvyšší průměr 7,5 stupně je z roku 1981.

Fotogalerie
25 fotografií