„Teplotně bude první týden předpovědi silně podprůměrný, další tři týdny předpovědi průměrné až mírně podprůměrné,“ uvedli meteorologové. Týdenní průměry nejvyšších denních teplot by se měly po polovině května pohybovat kolem 20 stupňů Celsia.

Sledujte radar Blesku

Jarní počasí v Praze vylákalo lidi ven.
Autor: Blesk - Tonda Tran

Příští týden spadne hodně srážek

„Srážkově bude první týden předpovědi nadprůměrný, další tři týdny předpokládáme průměrné,“ doplnil ČHMÚ. Průměrný úhrn srážek pro následující čtyři týdny je 70 milimetrů. Podle záznamů vedených od roku 1951 zatím nejméně napršelo v roce 1979, kdy meteorologové naměřili 31 litrů na metr čtvereční. Nejvíce srážek spadlo v roce 1965 s úhrnem 143 milimetrů.

Průměrná teplota pro období od 11. května do 7. června je 14,9 stupně Celsia. Nejtepleji bylo v roce 1979, kdy průměr činil 18,8 stupně Celsia. Zatím nejnižší průměr 10,6 stupně meteorologové zaznamenali v roce 1962.

Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje ČHMÚ. Úspěšnost výhledu se podle meteorologů pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.

Fotogalerie
87 fotografií