Silnice jsou většinou mokré po chemickém ošetření, řidiči by měli jízdu přizpůsobit aktuálním podmínkám. Pozor by si šoféři měli dát například na dálnici D6, silnici I/16, na všech silnicích na Příbramsku, na dálnici D6 a benešovské silnici I/3 je místy mlhavo.

Teploty v regionu se pohybují od minus jednoho do čtyř stupňů Celsia, na většině území vane slabý vítr. Na většině regionu jsou hlášené dešťové přeháňky. V některých úsecích může déšť na silnici namrzat.

Jesenické silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností

Silnice na Jesenicku pokrývá kvůli mrznoucímu dešti náledí. Podle silničářů na něj řidiči mohou narazit na hlavních tazích i silnicích vedlejších tříd, opatrnost je nutná. Na Šumpersku jsou silnice po chemickém ošetření sjízdné bez větších problémů, padá tam déšť se sněhem, viditelnost ale snižuje mlha. Ve zbývajících částech jsou silnice sjízdné bez omezení, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Na Jesenicku jsou podle správců cest silnice sjízdné se zvýšenou opatrností. Ta je nutná i v oblasti Rejvízu, kde leží nesouvislá zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem. K obezřetnosti nabádají i policisté a to především na trase mezi Velkými Kuněticemi a Vidnavou. Úsek o délce 5,8 kilometru pokrývá podle jejich dopravních informací ledovka, řidiči s ní musejí počítat po celé dopoledne.

Na Jesenicku se teplota nad ránem pohybovala od nuly do minus jednoho stupně Celsia, za náledí tam může mrznoucí déšť. Na sousedním Šumpersku jsou teploty již o něco vyšší, přeháňky jsou tam tak již většinou dešťové nebo smíšené. I tam silničáři cesty ve vyšších polohách chemicky ošetřili a nabádají řidiče k opatrnosti.

Na Prostějovsku se podle správců silnic dešťové přeháňky ve vyšších polohách mění v sníh, vozovky jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Na Olomoucku i Přerovsku hlásí silničáři dešťové přeháňky, cesty jsou sjízdné většinou bez větších problémů.

Pro aktuální situaci sledujte radar Blesku.

Napadlý sníh může komplikovat situaci řidičům, sledujte radar Blesku (archivní foto)
Autor: HZS Jihomoravského kraje