V pátek bude zpočátku dne v Čechách oblačno až polojasno, pouze ojediněle sněhové přeháňky. Ojediněle mrznoucí mlhy. Na Moravě a ve Slezsku bude oblačno až zataženo, místy sněhové přeháňky nebo sněžení.

Sledujte počasí v Česku na radaru Blesku

Během odpoledne bude docházet k ubývání oblačnosti a k ustávání srážek také na východě území. A odpoledne se budou sněhové přeháňky vyskytovat pouze ojediněle. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -1 až -5 °C. Odpolední teploty se zastaví nejčastěji mezi -2 až 2 °C.

O víkendu bude polojasno jen přechodně

Také třetí adventní víkend bude ve znamení zimního počasí. V neděli se mohou ojediněle v Čechách vyskytnout i srážky mrznoucí s tvorbou ledovky. V sobotu bude oblačno až zataženo, ojediněle sněhové přeháňky. Během dne přechodně až polojasno. Po ránu ojediněle mrznoucí mlhy. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -2 až -6 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -2 až 2 °C.

V neděli bude oblačno až zataženo, ojediněle sněžení. Během dne místy až polojasno. Večer od západu očekáváme další přibývání oblačnosti – postupně ojediněle se srážkami mrznoucími. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -2 až -6 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -1 až 3 °C.

V novém týdnu v hlavní roli ledovka

Nový týden přinese oblevu. Postupně bude sněžit pouze na vrcholcích hor, na zbytku území se bude jednat o déšť, ojediněle i srážky mrznoucí. V tom případě se bude tvořit ledovka.

V pondělí bude oblačno až zataženo, zpočátku místy sněžení, které bude v Čechách přecházet v nižších polohách do deště, ojediněle i mrznoucího. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -2 až -6 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -1 až 3 °C, v Čechách na 4 °C.

V úterý bude oblačno až zataženo, v Čechách ojediněle déšť, ojediněle i mrznoucí, na Moravě a ve Slezsku ojediněle sněžení. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 2 až -2 °C, na východě kolem -4 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na 1 až 5 °C, na východě kolem 0 °C.

Ve středu bude oblačno až zataženo, ojediněle déšť, na horách sněžení. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 2 až -2 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na 1 až 5 °C, v Čechách až na 7 °C.

Fotogalerie
88 fotografií