"Na studené frontě, která bude v noci na pátek postupovat přes naše území k východu, se v pátek nad ránem vyskytne na Moravě ojediněle mrznoucí déšť. Na Šumpersku, Zábřežsku a Rýmařovsku se úhrn mrznoucího deště může přiblížit jednomu milimetru. Při mrznoucím dešti se bude tvořit slabá ledovka," uvedli meteorologové. Varování platí pro tři regiony na severu Moravy od pátečních 05:00 do 10:00.

Při ledovce hrozí úrazy při uklouznutí i problémy v dopravě. Meteorologové doporučují, aby lidé při pohybu venku chodili velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli vycházení maximálně omezit. Také řidiči by měli jezdit obezřetně a při plánování cesty počítat s časovou rezervou.

Pro aktuální informace sledujte radar Blesku

 

„V sobotu zesílí teplejší jihozápadní proudění, proto budou teploty zejména v Čechách stoupat nezvykle vysoko,“ uvedli meteorologové. Připomněli, že to bude druhý takto teplý poslední den roku po sobě. Loni na silvestra dosáhla v Česku teplota ojediněle také 15 stupňů Celsia a padla řada teplotních rekordů.

Dnes čekají meteorologové oblačno a zataženo, na Moravě zpočátku místy mlhy, někde i mrznoucí. Mohou se objevit přeháňky nebo déšť, nad 1000 metrů nad mořem může sněžit. Teploty se budou přes den pohybovat od sedmi do 11 stupňů, na Moravě a na horách kolem čtyř stupňů.

V pátek zůstane obloha většinou zatažená, bude občas pršet, na horách budou srážky smíšené nebo sněhové. Noční teploty zůstanou nad nulou, přes den budou od šesti do deseti stupňů, na Moravě do pěti stupňů Celsia.

V sobotu 31. prosince očekávají meteorologové zataženo až oblačno, na Moravě místy mlhy. Zejména na hory znovu dorazí přeháňky nebo občasný déšť. Nejnižší noční teploty budou osm až čtyři stupně. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 11 až 15 stupňů, na Moravě na sedm až 11 stupňů.

Podobné teploty budou i v neděli, první den roku 2023, ale bude méně oblačnosti i srážek. Začátkem příštího týdne budou ještě teploty překračovat deset stupňů Celsia. Postupně se sice mírně ochladí, mrazivé počasí ale nedorazí, a to ani v noci.

 

Video
délka: 02:03.00
Video se připravuje ...

Historie novoročních ohňostrojů a ty nejkrásnějších za poslední roky Videohub

Fotogalerie
21 fotografií