Nový rekord pro dnešní den má stanice Český Krumlov, a to 33,2 °C. V Temelíně pak bylo 31,8 °C, čímž padlo 13 let staré maximum. Horská Kvilda na Šumavě zaznamenala 27,7 °C, i to je nový rekord. Hojsova Stráž na Klatovsku s teplotou 29,7 °C dosavadní maximum vyrovnala.

Už v noci ale udeří bouřky. „Během noci na zítřek (středu) bude přes západní polovinu Čech postupovat pásmo bouřek, které mohou být i silné, doprovázené zejména nárazy větru kolem 70 kilometrů v hodině, krátkodobým intenzivním deštěm, případně i kroupami. Nejsilnější nárazy očekáváme na západě Čech,“ uvedli meteorologové. Jejich upozornění na silné bouřky platí od středečních 01:00 do 07:00 konkrétně pro Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský a Ústecký kraj, pro Prahu a západní polovinu Středočeského kraje.

Vývoj počasí sledujte na radaru Blesku

Vysoké teploty, které jsou v Česku od soboty, podle meteorologů zatím zůstanou. V západní polovině Čech a na jižní Moravě bude dnes přes 31 stupňů, v ostatních regionech budou teploty mírně nižší. Podobné to bude i ve středu. „Ještě zítra (ve středu) zaznamenáme vysoké teploty, tj. nad 31 stupňů, a to zejména na jižní a střední Moravě,“ doplnili meteorologové.

Kvůli teplému a suchému počasí platí v celé zemi až do odvolání výstraha před vznikem požárů. Avizované bouřky podle meteorologů riziko nijak výrazně nesníží. Některé kraje už zakázaly kouření a rozdělávání ohně na rizikových místech, jako jsou lesy, parky a okolí skladů sena a slámy.

Fotogalerie
23 fotografií