Pátek bude zřejmě nejteplejším dnem do konce roku. V odpoledních maximech naměříme až 35 °C. Už v pátek bude počasí u nás pod vlivem vlnící se studené fronty a opět budeme skloňovat místy bouřky, ojediněle i silné, doprovázené nebezpečnými meteorologickými jevy. V pátek bude oblačno až polojasno, postupně až zataženo, místy déšť, přeháňky a bouřky. Ranní teploty 21 až 17 °C. Odpolední teploty 28 až 33 °C, na jižní Moravě až 35 °C.

O víkendu deštníky všude s sebou

Víkend bude bohatý na srážky, zejména v sobotu musíme počítat místy i se silnými bouřkami. Nedělní odpolední teploty v Čechách už zůstanou pod letními teplotami. V sobotu bude zataženo až oblačno, místy déšť a silné bouřky. V Čechách i trvalé srážky. Ranní teploty 20 až 16 °C. Odpolední teploty 25 až 29 °C, na východě až 32 °C.

Až do noci na neděli přitom platí výstraha před bouřemi. Bouře se dnes odpoledne a v noci na sobotu vyskytnou nejprve v severozápadní polovině Čech, později i v dalších částech země. Budou je doprovázet nárazy větru o rychlosti až 90 kilometrů za hodinu, až třícentimetrové kroupy a srážky s úhrny kolem 40 milimetrů.

"V sobotu později odpoledne, večer a v noci na neděli 27. srpna se opět místy vyskytnou velmi silné bouřky doprovázené zejména přívalovými srážkami kolem 50 milimetrů, v opakovaných bouřkách i přes 70 milimetrů, kroupami i přes tři centimetry a nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu," uvedli meteorologové. Na severozápadě budou bouřky slabší.

Kvůli srážkám hrozí lokální přívalové povodně. Hladiny mohou výrazněji stoupat hlavně v noci na neděli, a to zejména v pásu táhnoucím se z jižních Čech přes Českomoravskou vrchovinu až po severní horské oblasti. 

V neděli bude zataženo až oblačno, déšť, přeháňky a ojediněle bouřky. Ranní teploty 19 až 15 °C. Odpolední teploty 19 až 23 °C, na východě kolem 25 °C.

Sledujte vývoj počasí na radaru Blesku

Po víkendovém přechodu vlnící se studené fronty k nám příští týden pronikne chladnější vzduch od severozápadu a v první polovině týdne budou odpolední teploty zůstávat pod letní hranicí 25 °C. Také oblačnosti a srážek bude relativně hodně. V pondělí bude zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Odpolední teploty 18 až 22 °C. V úterý bude zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Odpolední teploty 18 až 22 °C. Ve středu bude oblačno, místy přeháňky. Ranní teploty 13 až 9 °C. Odpolední teploty 20 až 24 °C. Plavky ale ještě nadobro neuklízejte - letní teploty se k nám na konci týdne vrátí.

Roste aktivita vos

S koncem prázdnin roste i aktivita vos. Co vosy vždy odradí: Zapalte mletou kávu, na talíř nastrouhejte česnek, zapalte aromalampu s eukalyptem nebo kadidlo, místo květiny dejte na stůl bazalku nebo rajčata, případně udělejte dekoraci z citronu, který bude posetý hřebíčkem. Pokud nemáte čas, stačí dát talíř hroznového vína cca pět metrů od vašeho stolu.

Video
délka: 01:54.72
Video se připravuje ...

Jak vznikají nejničivější bouřky na území Česka? Videohub

Fotogalerie
46 fotografií