„V úterý v ranních hodinách tak očekáváme většinou od dvou do osmi centimetrů nového sněhu, ojediněle až deset centimetrů, na horách zejména na severovýchodě ČR pět až 20 centimetrů nového sněhu. Na severozápadě Čech budou srážky slabší,“ uvedl ČHMÚ. Dopoledne bude sněžení od severovýchodu ubývat. 

Silné sněžení meteorologové očekávají v úterý mezi 2:00 a 8:00 v Moravskoslezském kraji a na Jesenicku a Šumpersku. Na novou sněhovou pokrývku, která se v úterý objeví před 10. hodinou, upozornili vedle Moravskoslezského a Olomouckého kraje také v Praze, Jihočeském a Pardubickém kraji a na Vysočině.

Nasněžit má také ve většině okresů Středočeského, Plzeňského, Královéhradeckého a Zlínského kraje a na Jablonecku a Semilsku. Výstraha se netýká Ústeckého, Karlovarského a Jihomoravského kraje. 

Sněžení s sebou přinese okluzní fronta postupující od severovýchodu k jihozápadu. V místech pod 400 metrů nad mořem může padat i déšť se sněhem. Řidičům meteorologové doporučují jezdit opatrně a sledovat dopravní zpravodajství. „Je třeba počítat se sníženou dohledností a s prodloužením doby jízdy,“ varoval ČHMÚ. Nutné budou podle něj zimní pneumatiky. 

Nedávná sněhová kalamita komplikovala v Česku nejen dopravu:

Fotogalerie
28 fotografií