V Libereckém kraji se dnes ráno teploty pohybují od čtyř do 11 stupňů pod nulou, místy se objevují mlhy. Ve většině zimních středisek využili mrazivého počasí a sněhová děla jedou naplno. Silnice jsou většinou jen holé a s opatrností sjízdné. Na komunikacích nižších tříd může být ledovka, pozor by si měli dát motoristé na cestě přes Oldřichovské sedlo na Raspenavu, která se nesolí. Ledovka může být i na hlavních silnicích I/9 a I/13. Žádné nehody ale zatím podle policie hlášeny nejsou.

Do Česka se vrátí déšť. Kde bude pršet? Sledujte radar ZDE

V sousedním Ústeckém kraji je o něco tepleji, teploty se tam pohybují od minus tří do minus sedmi stupňů, na Děčínsku klesly ráno teploměry až k devíti stupňům pod nulou a silničáři tam varují před ledovkou. Většinou je obloha v kraji jasná a silnice jsou holé a vymrzlé. Silničáři doporučují opatrnost. Zatím je ale provoz minimální a žádné nehody policie neřeší.

Problémy čekají i na Vsetínsku

Na silnicích ve vyšších polohách Vsetínska se tvoří námraza a ledovka. Jsou ošetřené kamennou drtí a sjízdné jen se zvýšenou opatrností. S opatrností je sjízdná i silnice z Bystřice pod Hostýnem na Troják na Kroměřížsku. Ostatní vozovky ve Zlínském kraji jsou většinou holé, suché a sjízdné bez omezení, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Pro Zlínský kraj platí až do dnešního poledne výstraha Českého hydrometeorologického ústavu před náledím a na horách i před možnou tvorbou sněhových jazyků.

Fotogalerie
19 fotografií