Lze očekávat, že na mnoha místech Česka bude i nadále velmi silně pršet. Meteorologové varovali před bouřkami s extrémním stupněm nebezpečí také na Bruntálsku. Silné bouřky se přehnaly i Třeboňskem v Jihočeském kraji, na Ostravsku potom padaly kroupy.

V Ostravě-Hrabové padaly kroupy. (3. 5. 2018)
Autor: reprofoto: facebook

„Na stanici Dětmarovice v okrese Karviná spadlo v bouřce během 30 minut přes 50 milimetrů srážek a zůstává bez většího pohybu. V zasažené oblasti lze očekávat další srážky,“ uvedl Český meteorologický ústav. Podobně silné přívalové deště zasáhly večer i Krnovsko v okrese Bruntál, bouřkové počasí tam má vydržet přes půlnoc.

Sledujte na radaru, kde jsou bouřky právě teď

Na Třeboňsku napršelo v bouřce za půl hodiny přes 40 litrů na metr čtvereční. „V oblasti nadále prší, ale už s nižší intenzitou,“ konstatuje výstraha. 

Déšť spojený s bouřkami alespoň přechodně vymyje pylové částice z ovzduší, alergici by se do přírody měli vydat těsně po dešti a po bouřkách. Aktivita klíšťat bude vysoká.

Video
Video se připravuje ...

Lovci bouřek ve Studiu Blesk popsali, jak poznat bouřku a jaké jsou její typické znaky. Blesk TV/Jan Jedlička/David Budai

Fotogalerie
22 fotografií