Poslední červnový den bude ve znamení chladnějšího severního proudění, který přinese podprůměrné teploty v porovnání s dlouhodobým normálem, který je 18 °C. Očekáváme, že se po ránu budou ojediněle vyskytovat mlhy, které sníží dohlednost pod 1000 metrů.

Sobotní vzestup tlaku vzduchu pocítí meteosenzitivní skupina lidí. Ti se budou cítit lépe, budou plni energie. Převážně slunečná obloha a relativně příjemné teploty ale budou „nabíjet“ energií většinu z nás. Index pohody bude vysoký, naopak index zdravotních obtíží pouze nízký.

Video
délka: 02:30.10

Dagmar Honsová radí, kde je ideální počasí na dovolenou Blesk TV

Počasí nabídne ideální podmínky pro práci na zahradě – pokud se ale zapotíte a poté foukne čerstvý vítr, můžete to odnést bolestí zad. Podmínky budou ideální na venkovní sporty – od kolečkových bruslí, po cyklistiku, běhání nebo dlouhé procházky. Zvyšte svoji fyzickou zátěž.

Jakkoli teploty zůstanou pod letní hranicí, sluneční paprsky budou mít svoji sílu a je na místě se namazat opalovacím krémem, pokrývka hlavy a sluneční brýle. Zejména u dětských očí hrozí zánět spojivek. Bez ochranných prostředků pozor na spálení kůže už po 25 minutách na přímém slunečním záření přes poledne.

Video
délka: 00:51.33

Dáša Honsová: Jaké bude letos léto Blesk TV

Fotogalerie
10 fotografií