V neděli bude index kondice na vysokých hodnotách. Na několik věcí si ale dávat pozor musíme - nad střední Evropou je extrémně podprůměrný stav ozonu – přes poledne nás sluneční paprsky spálí už po 45 minutách. Proto, pokud se budete od 11 do 15 hodiny zdržovat na přímém slunečním záření, použijte opalovací krémy i sluneční brýle. Pro děti i pokrývku hlavy. Tlaková tendence zaznamená mírný pokles tlaku vzduchu, což pocítí chronicky nemocní a lidé s nízkým krevním tlakem.

Očekáváme velké teplotní rozdíly mezi ranními minimy, které i v nížinách budou klesat jen k -3 °C, a odpoledními maximy, které se ve stínu zastaví na 18 °C. Na sluníčku tak může být až 25 °C. Při nevhodném oblečení hrozí nachlazení a angíny. Volte vrstevnatý outfit a jednotlivé teplé vrstvy během dne svlékejte.

Počasí bude ideální na výlety, procházky po přírodě, vysokohorské túry i širokou škálu sportovních aktivit. Vyražte na kolo, běhat, zahrát si tenis, nohejbal, volejbal nebo třeba basketbal. Většinu aktivit naplánujte až na odpoledne, až budou teploty příjemnější. Po ránu a dopoledne se vrhněte na resty z pracovního týdne – naše pracovní výkonnost bude výborná.

Video
délka: 00:36.49

Podzimní počasí zaskočilo řadu motoristů na jižní Moravě. Policie apeluje, aby se na řízení ve ztížených povětrnostních podmínkách více soustředili. Video z okolí Brna Zdeněk Matyáš