• Silný vítr způsobil v neděli a ještě v pondělí problémy v dopravě, a to hlavně v Čechách.
 • Na některých místech Správa železnic z bezpečnostních důvodů omezila rychlost vlaků, na jiných místech musely vlaky zastavit kvůli popadaným stromům či přerušenému vedení.
 • Navíc také stoupaly hladiny řek. Ve Vestřevi na Trutnovsku dokonce hladina Labe vystoupala na druhý stupeň, tedy povodňovou pohotovost.

Jak to vypadá s počasím v Česku? Sledujte radar Blesku

Orkán Yulia
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Refresh
23:40
23. 2. 2020

Děkujeme za pozornost věnovanou našemu online zpravodajství o silném větru v Česku. V pondělí ráno se k němu ještě vrátíme. Tady ještě máme několik informací:

 

 • V neděli před 23:30 byl provoz omezen ještě asi na dvou desítkách tratí.
 • Větrem poškozené vedení také přerušilo v části republiky dodávky proudu domácnostem. V Plzeňském a Karlovarském kraji bylo k 20:00 bez elektrického proudu zhruba 500 odběrných míst. „Poruchy zvládáme odstraňovat. Stále ale fouká a prší na celém distribučním území,“ řekla mluvčí energetické firmy ČEZ Soňa Holingerová.
 • Vítr také způsobil dopravní nehody. Například na silnici z Hazlova do Aše na Chebsku odpoledne kvůli spadlému stromu bourala dvě auta. Nikdo ale nebyl zraněn, řekl mluvčí krajských hasičů Jakub Kopřiva. V Krásném Jezu na Karlovarsku spadl vinou silného větru strom na autobus v zastávce u železniční stanice. Lehce zraněni byli dva lidé, řekl dále Kopřiva. Záchranáři je ošetřili na místě.
 • V Karlovarském kraji vyjížděli hasiči od 15:00 k téměř 40 událostem, zejména k padlým stromům. Také v Ústeckém a Libereckém kraji hasiči v souvislosti s počasím zaznamenali několik výjezdů. V Libereckém kraji to bylo většinou kvůli vodě, čerpali ji z neodtékající kanalizace a u několika objektů.
 • Středočeským hasičům odpoledne také přibylo výjezdů kvůli silnému větru. Od dopoledne do večerních hodin zaznamenali více než stovku zásahů kvůli větru. Většinou odstraňovali stromy popadané přes cesty, nejvíce zásahů měli dosud na Benešovsku. Zatím však nezaznamenali poškozené střechy nebo zranění kvůli větru, řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.
 • Na Vysočině evidovali hasiči už v podvečer přibližně tři desítky výjezdů, především kvůli odstranění padlých stromů. Podobné je to i v Jihočeském kraji. Na Českobudějovicku spadl strom i na chatku, nikoho ale nezranil, řekl mluvčí policie Milan Bajcura.
23:20
23. 2. 2020

„Na Českomoravské vrchovině poryvy větru dosahují 115 km/h - Košetice. Rychlosti přes 100 km/h dosahuje vítr v Olomouckém a Pardubickém kraji. Na severozápadě slábne,“ zmínila meteoroložka Dagmar Honsová.

22:45
23. 2. 2020

„Squall line (bouřková linie) prochází Českem zatím bez významnější bleskové aktivity, nicméně dejte velký pozor na nárazy větru. Ty dosahují i 90 km/h. Studená fronta bude přecházet přes celé Česko,“ uvedla na facebooku Czech Thunderstorm Research Association. „Na Sněžce dosahují nyní nárazy více než 170 km/h, na Milešovce pak dosáhl náraz 130 km/h. V Praze jsme pak měřili nárazy okolo 85 km/h. Buďte opatrní! I za studenou frontou se vyskytují silné nárazy větru, ty by však měly postupně slábnout,“ dodala.

‼️⚠️AKTUÁLNĚ: 22:20 SEČ: Squall line prochází Českem zatím bez významnější bleskové aktivity, nicméně dejte velký pozor...

Zveřejnil(a) Czech Thunderstorm Research Association dne Neděle 23. února 2020
22:40
23. 2. 2020

Silný vítr, který lámal větve a vyvracel stromy, zkomplikoval od odpoledne dopravu zhruba na třech desítkách železničních tratí v Česku. Vlaky nejezdily například mezi Rumburkem a Krásnou Lípou v Ústeckém kraji nebo Havlíčkovým Brodem a Hlinskem na Vysočině. Před 22:30 nejezdily vlaky zhruba na desítce tratí, jinde byl již provoz obnoven. Vyplývá to z údajů státní Správy železnic a webu Českých drah.

 

Spadlý strom přerušil železniční dopravu mezi Rumburkem a Krásnou Lípou krátce před 17:00. Zhruba o půl hodiny později zastavil před stromem spadlým na trať i osobní vlak mezi stanicemi Pernink a Nové Hamry na Karlovarsku. Stejnou příčinu mělo i přerušení dopravy na trati z Aše do Hranic v Čechách nebo mezi stanicemi Červená nad Vltavou a Vlastec na jihu Čech.

 

Na Vysočině nejezdily vlakové spoje mezi Havlíčkovým Brodem a Hlinskem v Čechách. Na důležité trati mezi Havlíčkovým Brodem a Kolínem zase nedaleko zastávky Pohleď spadl strom na trolej.

22:30
23. 2. 2020

„Ve 22:00 jsme evidovali 19 výjezdů kvůli silnému větru. K uvolněným plechům přibývají i popadané stromy. Třeba teď aktuálně zasahujeme na Novodvorské ulici, kde větve stromu poškodily zaparkované auto,“ zmínili pražští hasiči.

22:27
23. 2. 2020

„Ústí nad Labem - náraz větru 100,8 km/h, Středočeský kraj, Praha, Pardubický kraj až 90 km/h. Nejsilnější poryvy větru se vyskytují na přechodu fronty, která je jižně od Prahy a postupuje dále k jihovýchodu,“ shrnula situaci k 22. hodině meteoroložka Dagmar Honsová.

22:10
23. 2. 2020

Vítr v Královéhradeckém kraji lámal stromy a voda ze silných dešťů a tání ucpala kanalizaci. Nejvíce bylo zasaženo Trutnovsko. Hasiči tam měli do večera zatím asi deset vjezdů. Odstraňovali popadané stromy nebo větve a zasahovali u případů, kdy byly kvůli ucpání kanalizace zatopeny některé budovy, uvedli hasiči na twitteru.

 

S čištěním kanalizace a čerpáním vody hasiči pomohli například ve Svobodě nad Úpou, Špindlerově Mlýně nebo Malých Svatoňovicích. V Horním Maršově instalovala místní jednotka hasičů na několika místech provizorní protipovodňové zábrany.

 

Ve Vestřevi na Trutnovsku dnes dosáhla řeka Labe druhého povodňového stupně. Nejnižšího povodňového stupně, prvního ze tří, dosáhlo Labe ve Špindlerově Mlýně, Úpa v Trutnově a Divoká Orlice v Orlickém Záhoří na Rychnovsku.

 
21:45
23. 2. 2020

„Ve Středočeském kraji evidujeme ve spojitosti s větrem 75 až 80 událostí,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

 

Hodně zásahů měli hasiči odpoledne především v okresech Benešov, Příbram, Praha-východ a Praha-západ. Většinou šlo o stromy. Vyskytly se i případy, že byl utržený plech na autobusové zastávce nebo okap u domu, větší škody ale zatím vítr nezpůsobil.

21:36
23. 2. 2020

Hasiči Ústeckého kraje vyjížděli k vyvrácenému billbordu.

21:29
23. 2. 2020

„Vítr zesílil na přechodu studené fronty na Liberecku - např. Liberec v nárazech 83 km/h, na Ústecku - Ústí nad Labem 97 km/h, Doksany 90 km/h, Milešovka 133 km/h,“ informuje meteoroložka Dagmar Honsová. „Na studené frontě se srážkové úhrny pohybují až na 5 mm, srážky ale na severu území slábnou. Krkonoše za posledních 24 hodin hlásí až 66 mm srážek - viz 2. stupeň povodňové aktivity na Labi stanici Vestřev,“ dodala.

 
21:20
23. 2. 2020

Aktuální situace v Česku:

 

 • Do 20:30 omezil vítr dopravu na skoro dvou desítkách železničních tratí a působil také nehody. Třeba na Karlovarsku spadl kvůli větru strom na autobus. Dva lidé při tom byli lehce zraněni.
 • Větrem poškozené vedení také přerušilo v části republiky dodávky proudu domácnostem. V Plzeňském a Karlovarském kraji bylo k 20:00 bez elektrického proudu zhruba 500 odběrných míst.
 • Vítr také způsobil dopravní nehody. Například na silnici z Hazlova do Aše na Chebsku odpoledne kvůli spadlému stromu bourala dvě auta. Nikdo ale nebyl zraněn
 • V Krásném Jezu na Karlovarsku spadl vinou silného větru strom na autobus v zastávce u železniční stanice. Lehce zraněni byli dva lidé
 • V Karlovarském kraji vyjížděli hasiči od 15:00 k téměř 40 událostem, zejména k padlým stromům.
 • V Ústeckém a Libereckém kraji hasiči v souvislosti s počasím zaznamenali několik výjezdů. V Libereckém kraji to bylo většinou kvůli vodě, čerpali ji z neodtékající kanalizace a u několika objektů.
 • Na Vysočině evidovali hasiči už v podvečer přibližně tři desítky výjezdů, především kvůli odstranění padlých stromů. Podobné je to i v Jihočeském kraji. Na Českobudějovicku spadl strom i na chatku, nikoho ale nezranil.
21:09
23. 2. 2020

Hasiči v Libereckém kraji měli už více než 15 výjezdů.

21:07
23. 2. 2020

Ve Starém Jiříkově v Ústeckém kraji spadlo elektrické vedení.

20:57
23. 2. 2020

„V Česku se zatím na přechodu studené fronty bouřky nevyskytují, do Prahy dorazí těsně po 21. hodině. V Polsku je blesková aktivita velmi výrazná, za 2 hodiny 1500 bleskových výbojů,“ uvedla meteoroložka Dagmar Honsová.

 
20:45
23. 2. 2020

Hladina Divoké Orlice v Orlickém Záhoří hranici prvního povodňového stupně 90 centimetrů překročila dnes v 16:00 a po 20:00 byla na 118 centimetrech. Hranice druhého povodňového stupně je 120 centimetrů. Od rána se hladina Divoké Orlice zvedla zhruba čtyřnásobně z necelých 30 centimetrů.

 

Déšť a tání vzedmuly hladiny řek i v Krkonoších. Například hladina Labe ve Špindlerově Mlýně stoupla do 20:00 z ranních 98 centimetrů na 163 centimetrů. Hranice prvního povodňového stupně je pro Labe ve Špindlerově Mlýně 165 centimetrů.

 
20:39
23. 2. 2020

Vítr v Česku opět dosáhl síly orkánu, na Sněžce v Krkonoších měl rychlost přes 187 kilometrů za hodinu. Podobnou rychlost měl minulé pondělí při ničivé bouři Sabine, která za sebou podle pojišťoven nechala škody asi za miliardu korun. Dnes zároveň na několika místech v republice vystoupaly řeky na povodňovou úroveň a také padaly teplotní rekordy, místy bylo až kolem 16 stupňů Celsia.

 
20:31
23. 2. 2020

Hladina Labe v obci Vestřev na Trutnovsku přesáhla hranici druhého stupně povodňové pohotovosti. Od rána po deštích a tání stoupla ze 41 na 141 cm.

20:21
23. 2. 2020

 „Studená fronta postoupila na Liberecko a Ústecko - nárazy větru dosahují i přes 80 km/h,“ uvedla meteoroložka Dagmar Honsová. Teploty jsou ve 20:00 stále vysoko - například České Budějovice hlásí 14,2 °C, Praha-Karlov 12,8 °C, Čáslav 13,5 °C a Cheb 10,5 °C.

20:05
23. 2. 2020

Na hlavní silnici první třídy z Hazlova do Aše na Chebsku spadl odpoledne strom. Bouraly kvůli němu dvě auta. Nikdo nebyl zraněn, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Jakub Kopřiva. Hasiči obnovili dopravu za desítky minut. V Karlovarském kraji vyjížděli od 15:00 k téměř 40 událostem, zejména padlým stromům.

 

„Auta do stromu nenarazila. Jedno sjelo do příkopu a druhé mimo silnici,“ uvedl Kopřiva. Další kmen spadl na místní silnici v Chebu.

20:00
23. 2. 2020

Vítr v Česku opět dosáhl síly orkánu, na Sněžce měl rychlost přes 187 km/h. Podobnou rychlost měl minulé pondělí při ničivé bouři Sabine.

19:57
23. 2. 2020

Tady je aktuální situace na dalších českých tocích:

 

 • Hladina Divoké Orlice v Orlickém Záhoří na Rychnovsku po silném dešti a odtávání sněhu dnes odpoledne vystoupala nad hranici nejnižšího prvního povodňového stupně. Vpodvečer hranici prvního stupně, tedy bdělosti, překonala i hladina Labe v obci Vestřev na Trutnovsku. Vyplývá to z dat hradeckého ústředí Povodí Labe.
 • Pro oblasti s řekami odvodňujícími Krkonoše a Orlické hory platí výstraha meteorologů před vydatnými dešti a vzestupem hladin vodních toků.
 • Hladina Divoké Orlice v Orlickém Záhoří hranici prvního povodňového stupně 90 centimetrů překročila v 16:00 a po 19:00 byla na 119 centimetrech. Od rána se hladina Divoké Orlice zvedla zhruba čtyřnásobně z necelých 30 centimetrů.
 • Hladina Labe ve Vestřevi stoupla z ranních 42 centimetrů na 128 centimetrů po 19:00. Hranice středního druhého povodňového stupně, tedy pohotovosti, činí 135 centimetrů. Průtok v řece se od rána znásobil ze sedmi metrů krychlových za vteřinu na 53 metrů krychlových.
 • Déšť a tání vzedmuly hladiny řek i v Krkonoších. Například hladina Labe ve Špindlerově Mlýně stoupla do 19:00 z ranních 98 centimetrů na 161 centimetrů. Hranice prvního povodňového stupně je pro Labe ve Špindlerově Mlýně 165 centimetrů.
 • Nejvíc v Královéhradeckém kraji podle dat Povodí Labe zatím pršelo v Krkonoších a v Orlických horách. Na stanici Labská ve Špindlerově Mlýně za posledních 24 hodin do dnešního podvečera spadlo 70 litrů vody na metr čtverečný. V Orlickém Záhoří napršelo 43 litrů vody na metr čtverečný. V Hradci Králové stanice za posledních 24 hodin zaznamenaly deset litrů vody na metr čtverečný.
 • Výstraha meteorologů na vzestup hladin platí v hradeckém kraji pro Vrchlabsko, Trutnovsko, Dobrušsko a Rychnovsko. V sousedním Pardubickém kraji se výstraha týká Žamberecka, Králicka a Lanškrounska.
19:54
23. 2. 2020

Vzestup toků na druhý povodňový stupeň hrozí i ve východní části Libereckého kraje. Varování meteorologů se dosud týkalo horního toku Otavy.

19:32
23. 2. 2020

Strach z velké vody v Horním Maršově: Hasiči tu pomohli naplnit pytle s pískem, aby ochránili rodinný dům.

Výjezd 10/2020 V neděli 23. února jednotka na žádost starosty obce provádí plnění pytlů pískem a instalaci...

Zveřejnil(a) Hasiči obce Horní Maršov dne Neděle 23. února 2020
19:25
23. 2. 2020

„Na Sněžce vítr dosahuje v nárazech rychlosti 145 km/h, na Milešovce 122 km/h, na Přimdě 104 km/h,“ uvedla meteoroložka Dagmar Honsová. „V Praze-Ruzyni vítr dosahuje v nárazech rychlosti 80 km/h, na Ústecku až 85 km/h, na Českomoravské vrchovině 105 km/h, na Plzeňsku 98 km/h. Zesílení větru hlásí také Jihomoravský kraj - v Kuchařovicích vítr dosahuje v nárazech rychlosti 82 km/h. Studená fronta je u Drážďan,“ dodala. 

19:11
23. 2. 2020

Prvního povodňového stupně už dosáhl i tok Mumlava poblíž Harrachova.

 

Bdělost je na místě už i na Labi. 1. stupně povodňové aktivity řeka dosáhla na stanici Vestřev v Podkrkonoší.

19:03
23. 2. 2020

Do 19. hodiny evidujeme pouze 9 případů, které souvisí se silným větrem. Jedná se o uvolněné plechy, ve dvou případech jsme odřezali nebezpečně nakloněný strom,“ píší pražští hasiči na twitteru. Více o situaci v Praze čtěte zde.

18:38
23. 2. 2020

Zhruba v 17:30 zastavil před stromem spadlým na trať osobní vlak mezi stanicemi Pernink a Nové Hamry na Karlovarsku.

 

Stejnou příčinu má i přerušení dopravy na trati z Aše do Hranic v Čechách nebo mezi stanicemi Červená nad Vltavou a Vlastec na jihu Čech.

 

Na Vysočině nejezdí vlakové spoje mezi Havlíčkovým Brodem a Hlinskem v Čechách. Dráhy tam zavedly náhradní autobusovou přepravu.

 

Silný vítr působí problémy i na silnicích. Na Vysočině už kvůli větru museli hasiči vyjíždět k třem desítkám případům, především k odstranění stromů spadlých do silnic. Podobné je to i v Jihočeském kraji.

18:36
23. 2. 2020

Silný vítr a déšť dnes na řadě míst Německa znemožnily konání tradičních karnevalových pochodů. Nutností zrušit plánované akce bylo postiženo především Porýní, ale o veselení přišla i města ve spolkových zemích Hesensku, Duryňsku a Sasku, napsala agentura DPA.

 

V Kolíně nad Rýnem musel být například na poslední chvíli odvolán známý karnevalový pochod městem, který pravidelně přiláká statisíce zvědavých diváků. Na osm tisíc účastníků už bylo přichystáno vyrazit, když přišel pokyn, který nadšené očekávání zmrazil.

 

Předtím už podobně dopadlo připravované veselí v Düsseldorfu. Tam byl zrušen velice populární pochod, který se pravidelně koná na bulevardu Königsallee v samém centru metropole Severního Porýní-Vestfálska.

 

Karnevalové přehlídky naplánované na dnešek zmařilo silně nepříznivé počasí také na východě a jihu Hesenska. Neuskutečnil se kvůli tomu ani dětský průvod ve Fuldě, do něhož se obvykle zapojuje asi tisíc účastníků a až 30 000 diváků lemuje cestu.

18:27
23. 2. 2020

Mimořádnost je i na železniční trati 031 v úseku Jaroměř – Pardubice hl. n. Cestující by se zde měli připravit na zpoždění.

 

Z důvodu zavedení bezpečnostních pomalých jízd Správou železnic, s.o. může docházet ke zpoždění vlaků 5 - 60 min. Z tohoto důvodu může docházet k operativnímu odříkání vlaků osobní dopravy, aby se zmírnil negativní vliv pomalých jízd na vlaky osobní dopravy,“ píší České dráhy na svém webu.

18:23
23. 2. 2020

Nejvíc v královéhradeckém kraji podle dat Povodí Labe zatím pršelo v Krkonoších a v Orlických horách. Na stanici Labská ve Špindlerově Mlýně za posledních 24 hodin do dnešního podvečera spadlo 64 litrů vody na metr čtverečný.

 

V Orlickém Záhoří napršelo téměř 40 litrů vody na metr čtverečný. V Hradci Králové stanice za posledních 24 hodin zaznamenaly necelých osm litrů vody na metr čtverečný.

 

Výstraha meteorologů na vzestup hladin platí v královéhradeckém kraji pro Vrchlabsko, Trutnovsko, Dobrušsko a Rychnovsko. V sousedním Pardubickém kraji se výstraha týká Žamberecka, Králicka a Lanškrounska.

18:17
23. 2. 2020

Vlvem silného větru popadané stromy začínají komplikovat i vlakovou dopravu.

 

České dráhy na svém webu informovaly o omezení na železniční trati z Chebu na Plzeň v úseku Vranov u Stříbra – Pňovany. Vystavena je náhradní autobusová doprava.

 

Z důvodu překážky na trati je omezena doprava i na trati 081 z Děčína do Rumburku. V úseku Krásná Lípa – Rumburk je provoz přerušen.

 

Na Vysočině je na trati 230 v úseku Havlíčkův Brod – Pohleď kvůli padlému stromu na trakčním vedení provoz veden pouze po jedné koleji. Dopravce uvádí, že za místem omezení může dojít k navýšení zpoždění o 5 - 15 minut.

18:06
23. 2. 2020

S ohledem na sílící vítr jsem dnes opětovně aktivoval koordinační skupinu, ve které jsou šéfové Ředitelství silnic a dálnic, Správy železnic, ŘLP a ředitelé ČEZ a ČEPS. Díky včasným informacím jsme při nedávném orkánu zvládli situaci dobře, preventivně jsme proto v pohotovosti,“ napsal na twitteru ministr dopravy a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

17:50
23. 2. 2020

„Teplota zůstává i přes velkou oblačnost a srážky vysoko - nejčastěji se pohybuje od 8 do 14 °C. Výrazně je ale snižována silným větrem,“ poznamenala meteoroložka Dagmar Honsová.

 

„Za posledních 24 hodin napršelo v Krkonoších od 20 do 58 mm (únorový normál pro ČR je 38 mm v letech 1981-2010), vzhledem k vydatným srážkám došlo k překročení prvního stupně povodňové aktivity na Černé Nise ve Stráži nad Nisou. Během noci budou srážky na severu území slábnout a měnit se na přeháňky, které budou od 400 m sněhové,“ uvedla Honsová. 

17:57
23. 2. 2020

Silný vítr, před kterým varovali meteorologové, začal odpoledne zaměstnávat hasiče na Vysočině. Už evidují přibližně tři desítky výjezdů především kvůli odstranění stromů spadlých do silnic. Podobné je to i v Jihočeském kraji. Jeden ze stromů na Českobudějovicku ale spadl i na chatku, nikoho nezranil, řekl mluvčí policie Milan Bajcura.

 

V jižních Čechách byla silnice spadlým stromem blokovaná například u Sezimova Ústí na Táborsku. „Nějaké nahnuté stromy jsou na Prachaticku, ale zatím to není do té míry, že by se musely silnice zavřít,“ řekl mluvčí.

 

Na Vysočině zasahovali hasiči mimo jiné v Jiřicích nebo Pejškově na Pelhřimovsku nebo v Hojkově a Mrákotíně na Jihlavsku, vyplývá to z informací na jejich webu.

 

Vítr přecházející přes Česko od západu může mít rychlost mezi 70 až 110 kilometry v hodině, na horách i kolem 125 kilometrů. Doprovázet ho mají také vydatné srážky.

17:25
23. 2. 2020

„Studená fronta je u Berlína - sever našeho území začne ovlivňovat po půl osmé. Očekáváme na ní bleskové výboje a nejsilnější nárazy větru. Už nyní v Čechách na celém území fouká silný vítr,“ zmínila Dagmar Honsová.

17:00
23. 2. 2020

„Numerické modely uvádějí, že v Čechách začne vítr slábnout po půlnoci - ale na studené frontě se mohou i v nížinách nárazy větru zastavit až kolem 115 km/h,“ uvedla meteoroložka Dagmar Honsová. „Na Moravě a ve Slezsku bude foukat silný vítr s nárazy až 120 km/h do 4. hodiny ranní, poté bude slábnout - ještě po ránu bude na východě území v nárazech dosahovat rychlosti až 90 km/h,“ dodala.

16:40
23. 2. 2020

Výstraha meteorologů před silným větrem dnes odradila lyžaře od návštěvy středočeských zimních areálů. Zatímco v sobotu měly sjezdovky slušnou návštěvnost, dnes přijeli jen skalní lyžaři.

 

Ve středních Čechách jsou nadále v provozu areály na Monínci u Sedlce-Prčice na Příbramsku a v Chotouni u Prahy. Naopak střediska v Kvasejovicích na Příbramsku a Šibeniční vrch u Mnichovic nedaleko Prahy jsou kvůli špatným podmínkám zavřená.

16:35
23. 2. 2020

„Na Českomoravské vrchovině vítr dosahuje rychlosti v nárazech 105 km/h, v Jihočeském kraji 98 km/h,“ uvedla meteoroložka Dagmar Honsová.

16:30
23. 2. 2020

První stupeň povodňové aktivity už je také na Divoké Orlici na stanici Orlické Záhoří. V 16:10 tam byl stav hladiny na 95 centimetrech.

 

Řeka Divoká Orlice napájí Vodní nádrž Pastviny na Orlickoústecku.

16:26
23. 2. 2020

Hasiči na Karlovarsku zatím evidují v souvislosti s počasím 24 událostí. Většinou spadlé stromy, jeden spadl na silnici číslo 20 u Krásného Jezu i na autobus, ve kterém bylo 32 cestujících.

15:51
23. 2. 2020

První stupeň povodňové aktivity hlásí Liberec na toku Lužická Nisa. V 15:30 stav její hladiny činil 85 cm, což odpovídá stavu bdělosti.

 

Řeka je levým přítokem Odry a mimo jiné tvoří i státní hranici mezi Polskem a Německem. V jejím povodí se kromě Liberce nachází města Jablonec nad Nisou, Chrastava, Zittau (Žitava) a Görlitz (Zhořelec).

15:40
23. 2. 2020

„V Praze a ve Středočeském kraji jsme v nárazech na rychlosti 65 km/h, v Jihočeském kraji na 90 km/h. Vydatně prší na severu a severovýchodě území - za poslední tři hodiny spadlo i přes 10 mm,“ uvedla k odpolední situaci meteoroložka Dagmar Honsová.

15:26
23. 2. 2020

V Praze a v Plzni už přesáhla rychlost větru v nárazech 70 km/h. „Vítr zesiluje také v horských oblastech - Klínovec hlásí nárazy větru 130 km/h, Churáňov 93 km/h,“ připojila meteoroložka Dagmar Honsová. Nárazy 130 km/h zaznamenala i Sněžka.

14:59
23. 2. 2020

V Krásném Jezu na Karlovarsku spadl dnes vinou silného větru strom na autobus v zastávce u železniční stanice. Lehce zraněni byli dva lidé, řekl ČTK krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Záchranáři je ošetřili na místě.

 

Podle informací ČTK byla zranění způsobena tak, že muž upadl ve vozidle a na ženu spadla větev při vystupování z vozidla.

 

„Autobus stál v zastávce. Místo na silnici I/20 (hlavní tah z Plzně na Karlovy Vary) je průjezdné,“ dodal Kopřiva.

13:55
23. 2. 2020

Takto počasí hodnotí Český hydrometeorologický ústav:

ℹ️⬇️⬇️⬇️Příčinou dnešního velmi silného větru a vzestupů hladin horských toků je tlaková níže Julie. Během odpoledne,...

Posted by Český hydrometeorologický ústav on Sunday, 23 February 2020
13:39
23. 2. 2020

Do Prahy má nejsilnější vítr dorazit ve večerních hodinách, podle meteorologů bude dosahovat rychlosti až 110 km/h. Může způsobit výpadky proudu i komplikace v dopravě. Do 12:30 pražští hasiči podle jejich mluvčího Martina Kavky zatím nevyjížděli k žádným případům spojeným se silným větrem.

 

Podrobnější informace z Prahy najdete zde.

13:25
23. 2. 2020

Podívejte se na situaci v Jeseníkách:

13:21
23. 2. 2020

„Vítr na západě území i nadále zesiluje - Karlovarsko, Ústecko, Plzeňsko hlásí sílu větru v nárazech přes 70 km/h, Jihočeský kraj přes 80 km/h, v Praze jsme na rychlosti 55 km/h,“ uvedla meteoroložka Dagmar Honsová. „Podobně silné nárazy větru jako u nás, tedy 110 km/h, očekává i Slovensko. Ještě silnější vítr zřejmě naměří na jihu Polska a na Ukrajině,“ dodala. 

12:10
23. 2. 2020

„V horských oblastech trvale prší – za posledních šest hodin spadlo například v Krkonoších až 15 mm, na Šumavě 9 mm,“ okomenovala polední situaci meteoroložka Dagmar Honsová. „Vítr zesiluje zejména v západní polovině území – jeho nárazy se pohybuji nejčastěji od 50 do 60 km/h, v Jihočeském kraji až na 75 km/h. Během odpoledních hodin bude i nadále zesilovat,“ dodala.

12:05
23. 2. 2020

Podívejte se na aktuální snímky z českých hor.

Podívejte se, jak v Česku řádil orkán Sabine:

Fotogalerie
48 fotografií