Více než 32 stupňů naměřili meteorologové kromě Doksan také na pražském Karlově. Rtuť v teploměru vystoupala v centru hlavního města až na 32,5 stupně Celsia. V obou případech šlo o rekordní hodnoty pro danou stanici a v obou případech byla překonána maxima z roku 2016. Stanice v Doksanech měří teplotu přes 70 let, na Karlově dokonce 102 let.

Nad 31 stupňů Celsia se dnes dostávala teplota především ve středních Čechách, dolním Polabí a Poohří. Například v Průhonicích u Prahy naměřili 31,5 stupně, o 0,1 stupně víc než činilo dosavadní maximum z roku 2018. Na stanici Tušimice v Ústeckém kraji dnes bylo rovněž rekordních 31,2 stupně.

Sledujte vývoj počasí na radaru Blesku

Teplotní rekordy v Česku padaly již o víkendu a v pondělí. Dneškem ale série mimořádně teplých zářijových dní zřejmě končí. „Pro letošek je to poslední takto teplý den,“ uvedl Mejstřík.

Ve středu se podle předpovědi v Česku zatáhne a začne pršet. Od jihozápadu se mohou objevit místy bouřky. Nejvyšší teploty vystoupí na 24 až 29 °C, na západě a jihozápadě Čech jen na 22 °C.

Video
délka: 01:10.88
Video se připravuje ...

Kdy je vznik bouřky nejpravděpodobnější? Videohub

Fotogalerie
38 fotografií