Ledoví muži dnes přinesli poměrně nízké noční teploty. Kvůli jasné obloze a uklidnění větru klesaly teploty hlavně v severovýchodní a východní části Česka až k jednomu stupni Celsia s četnými přízemními mrazíky,uvedli meteorologové na síti X. Přes den se ale teploty vyšplhají na 19 až 23 stupňů, v Čechách až 25 stupňů Celsia. Obloha bude jasná až polojasná, k večeru se na Šumavě ojediněle objeví srážky nebo bouřky. Obdobný ráz počasí přetrvá i v úterý. Noční teploty už ale pod bod mrazu neklesnou.

Počasí u nás bude ovlivňovat okraj tlakové výše nad Pobaltím. Současně se od západu bude do střední Evropy rozšiřovat brázda nižšího tlaku vzduchu a po její přední straně sem začne od jihu proudit teplejší vzduch,“ vysvětluje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Pondělní den bude příjemný, jasný až polojasný, v noci přízemní mrazíky. Ojediněle mohou odpoledne a večer při zvětšené oblačnosti přijít přeháňky, vzácně i bouřky. Nejvyšší teploty 19 až 23 °C, v Čechách ojediněle až 25 °C, v 1000 m na horách kolem 15 °C, na Šumavě až 20 °C. Vítr by neměl překročit rychlost 6 m/s. Tlak bude přes den mírně klesat, večer se ustálí.

Sledujte vývoj počasí na radaru Blesku

Noci se budou postupně oteplovat, v úterý teploty nemají spadnout pod 6 stupňů. Nejvyšší teploty přes den se díky jasné až polojasné obloze vyšplhají ke 20 až 24 °C. Povane mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na severovýchodě jen slabý do 4 m/s.

Ve středu začne foukat, vítr by mohl v nárazech dosáhnout rychlosti 50 až 60 kilometrů v hodině, ve čtvrtek se zatáhne a vítr zesílí v nárazech až na 70 kilometrů v hodině. V pátek bude postupně na celém území pršet a hrozí i bouřky. Deštivý by měl podle meteorologů být i víkend. Teploty se budou pohybovat mezi 16 až 21 stupni Celsia.

Fotogalerie
15 fotografií