Pro Karlovarský kraj a velkou část Plzeňského kraje proto od 14:30 začala platit výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) s vysokým stupněm nebezpečí. Silné bouřky ale dnes hrozí také také na jihu Čech, na Vysočině a jižní Moravě, v pondělí a úterý pak na celém území republiky. "Nejvyšší srážkové úhrny předpokládáme v nejbližší hodině v okolí Mariánských Lázní a Tachova. V bouřkách může ojediněle spadnout přes 50 mm srážek," uvedli meteorologové v aktuální výstraze.

Od pondělních 13:00 do úterních 22:00 se pak výstraha vztahuje na celé území republiky.

Pozor na vítr a přívalové deště

Dnes odpoledne a večer může podle ČHMÚ při bouřce a přívalovém dešti ojediněle napršet až 30 litrů vody na metr čtvereční a foukat může vítr až o rychlosti 70 kilometrů v hodině.

Video
Video se připravuje ...

Dron v mracích: Podívejte se na unikátní záběr David Malík

SLEDUJTE METEORADAR

V pondělí a úterý se mohou silné bouřky ojediněle vyskytnout kdekoliv na území ČR, srážkové úhrny mohou dosáhnout kolem 40 litrů na metr čtvereční a hrozí i nárazový vítr o rychlosti 25 metrů za sekundu.

Lidé by si měli dávat pozor na pád ulomených větví a na blesky, přívalový déšť může ojediněle vést k rychlému odtoku vody ze svahů, rozvodnění malých toků nebo i jindy suchých koryt či k zatopení níže položených míst a sklepů, upozornil ČHMÚ.

 

Fotogalerie
35 fotografií