V Indianě bylo nahlášeno 380 nehod a při šesti desítkách z nich byli lidé zraněni. Dvě nehody byly smrtelné. Na některých místech byly vozovky tak kluzké, že záchranáři museli k vyprošťování použít i žebříky. V Minnesotě měly noční teploty klesnout až na minus 45 stupňů Celsia a úřady lidem doporučily, aby o víkendu raději nevycházeli. V Minneapolisu napadlo 15 centimetrů sněhu a ze silnic bylo nahlášeno 500 nehod. Ve státech od Missouri po Mississippi hrozí tornáda nebo silné bouře.

V Coloradu napadlo na několika místech i 30 centimetrů sněhu a podle CBS i místní řidiči, uvyklí na zimní komplikace, měli na silnicích problémy. „Pracoval jsem u hasičů 45 let a říkávali jsme tomu dálniční hokej, protože lidé prostě vráží jeden do druhého,“ řekl k současné situaci na silnicích Kevin Sweeney z Brightonu.

V kanadském Montrealu mrazivé počasí pořádně potrápilo řidiče:

Upozornění na špatné povětrnostní podmínky bylo vydáno od jihoamerického Colorada po Maine na severovýchodě země. Kvůli špatným podmínkám zrušili 200 letů na torontském letišti a kanadská meteorologická služba upozornila řidiče, že se kvůli sněžení na silnicích v oblasti Toronta vytváří námraza. Přes 80 letů bylo zrušeno také z Montrealu, ottawské letiště pozdrželo 41 leteckých spojů.

Velmi studené počasí panuje v centrální Kanadě i na západě země. V Britské Kolumbii čekají až 20 centimetrů sněhu a agentury, které se starají o bezdomovce, požádaly o dodatečné přikrývky a vytápěné místnosti. Zmrzla jezera v oblasti Vancouveru, na nichž se bruslaři neobjevili několik let. Na východě v Novém Skotsku zůstalo v sobotu bez elektrického proudu kvůli sněhu a silnému větru 3000 lidí.

Fotogalerie
10 fotografií