V pátek tedy budeme skloňovat teplou frontu - takže deštníky všude s sebou. Bude oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky. Místy se budou držet mlhy nebo nízká oblačnost. Noční teploty klesnou v Čechách na 8 až 4 °C, na východě při vyjasnění i k 0 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 9 až 13 °C. Foukat bude mírný až čerstvý jihozápadní vítr o rychlosti do 55 km/h.

Víkend přinese až 15 °C, oblačnost bude dušičková

V sobotu bude oblačno až zataženo, zpočátku dne ve východní polovině území místy déšť nebo přeháňky. Srážky budou postupně ustávat. Místy musíme počítat s mlhou a nízkou oblačností. Noční teploty budou klesat na 11 až 7 °C, při vyjasnění jen na 3 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 11 až 15 °C, při mlze kolem 8 °C. Foukat bude slabý až mírný severozápadní vítr o rychlosti do 20 km/h.

Ani v neděli nebude oblačnosti o mnoho méně. Očekáváme oblačno až zataženo. Místy mlhy nebo nízkou oblačnost. Jen na horách a během dne ojediněle i jinde přechodně až polojasno. Noční teploty budou klesat na 10 až 6 °C, při vyjasnění naměříme 2 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C, při vyjasnění až na 15 °C. Foukat bude slabý až mírný jihovýchodní vítr o rychlosti do 20 km/h.

Start nového týdne přinese až 16 °C

Podobně teplý začátek listopadu, na který se můžeme těšit i letos, přinesl naposledy rok 2018 - to také nejvyšší odpolední teploty stoupaly až k 16 °C. Přesto, že oblačnosti bude i nadále hodně, občas musíme počítat i s deštěm nebo přeháňkami, nejvyšší odpolední teploty se budou od pondělí do středy zastavovat až na 16 °C. Druhá polovina týdne přinese v maximech ochlazení - teploty mezi 8 až 13 °C. A též ranní minima se budou pohybovat jen mezi 5 až 0 °C.

Výhled počasí na listopad

Listopad je podle statistik měsíc s nejkratší délkou slunečního svitu - slunce v průměru svítí pouze 49 hodin. Z výhledu počasí vyplývá, že si mnoho slunečních paprsků neužijeme ani letos v listopadu, ale vynahradit by nám to měly nadprůměrné listopadové teploty.

Období od 2.-10. 11.

V první polovině období převážně zataženo až oblačno, místy občasný déšť nebo přeháňky. Postupně částečné ubývání oblačnosti a srážky pouze ojediněle. Na vrcholcích hor i smíšené nebo sněhové. Ranní teploty zpočátku období 10 až 6 °C, při vyjasnění kolem 2 °C. Postupně 5 až 0 °C. Denní teploty 9 až 16 °C, ve druhé polovině období 8 až 13 °C.

Období od 11.-20. 11.

V první polovině období převážně zataženo nízkou inverzní oblačností a mlhavo, ojediněle mrholení. V horských oblastech a ojediněle i v nížinách polojasno. Postupně oblačno, místy déšť, na horách přechodně sněžení. Ranní teploty 5 až 0 °C, při zmenšené oblačnosti -2 °C. Denní teploty zpočátku období 7 až 12 °C, postupně 5 až 9 °C.

Období od 21.-30. 11.

Převážně oblačno, po ránu mlhy nebo zataženo s nízkou oblačností. Místy s přeháňkami, na horách většinou sněhovými. Nejnižší ranní teploty 4 až -4 °C. Denní teploty 4 až 10 °C.