Také v pátek na horách napadne až 15 centimetrů nového sněhu.

„Studené severní proudění pocítíme i během dne. Jinak bude oblačno až zataženo, během dne na většině území občasné sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty budou klesat na -2 až -6 °C, při polojasné obloze až na -10 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na -4 až 0 °C. Foukat bude mírný severozápadní vítr o rychlosti do 20 km/h,“ řekla Blesk Zprávám Dagmar Honsová

Sledujte vývoj počasí na radaru Blesku

Silné sněžení v Česku
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
14:34
15. 1. 2021
!

V Jeseníkách spadla lavina a zasypala jednoho člověka. Ten byl nalezen v bezvědomí! Na místě zasahuje vrtulník, uvedl náčelník HS Jeseníky Vítězslav Kaller. Zjišťujeme další informace.

12:44
15. 1. 2021

Viděli jste někdy cvičení hasičů na zamrzlém rybníku? Osvěžují si paměť, kdyby náhodou museli zachraňovat z ledové vody osobu, která se pod led propadla. Jde o profesionální hasiče z Benešova, cvičení probíhalo na rybníku v Konopišti. Podívejte se na video a fotografie od fotografa Blesku. 

Video  
Video se připravuje ...
Cvičení hasičů v ledové vodě. Cvičení hasičů v ledové vodě. Výcvik hasičů v Konopišti. Výcvik hasičů v Konopišti. Výcvik hasičů v Konopišti.
10:42
15. 1. 2021
!

Jednotka drážních hasičů z Přerova v noci ze čtvrtka na pátek zasahovala u střetu osobního auta s vlakem. Zásah ztěžovalo silné sněžení, vozidlo vyprostil speciální automobil s dlouhou rukou. 

Zásah drážních hasičů z Přerova. Zásah drážních hasičů z Přerova. Zásah drážních hasičů z Přerova.
10:38
15. 1. 2021

V Česku by během dne mohlo napadnout dalších pět centimetrů sněhu. „Během pátečního dopoledne se místy setkáváme s občasnými sněhovými přeháňkami, během odpoledne se budou vyskytovat na většině území – napadne od poprašku do 5 cm. Na horách se bude jednat o trvalé sněžení – do sobotního rána napadne dalších až 15 cm. Po víkendu na vrcholcích hor očekáváme i přes metr prachového sněhu,“ řekla Blesk Zprávám meteoroložka Dagmar Honsová.

10:09
15. 1. 2021
!

Královéhradečtí hasiči jsou opět v plném nasazení v souvislosti se sněhovou nadílkou. „Takto vypadalo dopolední vyprošťování zapadlého sypače silničářů u Trnova, části Záhornice. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Dobruška a Rychnov nad Kněžnou, sypač museli nejprve vyvázat a pak se jej podařilo dostat zpět na silnici pomocí vyprošťovacího automobilu. Komunikace musela být po dobu vyprošťovacích prací uzavřena,“ uvedli na svém Facebooku hasiči. Na fotografiích se můžete podívat, jak vyprošťování probíhalo. 

Vyprošťování zapadlého sypače u Trnova. Vyprošťování zapadlého sypače u Trnova. Vyprošťování zapadlého sypače u Trnova. Vyprošťování zapadlého sypače u Trnova. Vyprošťování zapadlého sypače u Trnova. Vyprošťování zapadlého sypače u Trnova.
10:04
15. 1. 2021
!

Hasiči z Ústeckého kraje zasahují u nehody dvou osobních automobilů v Chomutově - Zadních Vinohradech, z jednoho auta museli za pomocí speciálního vybavení vyprostit jednu ososbu. „Zraněný člověk byl z havarovaného vozu vyproštěn. Na místě zasahuje Zdravotnická záchranná služba a policie ČR. Obě auta jsou mimo komunikaci,“ informovali na Twitteru.  

10:02
15. 1. 2021
!

D35 je na 277. kilometru ve směru na Olomouc uzavřena kvůli nehodě kamionu. „Nehoda je bez zranění. Na místě probíhá vyprošťování kamionu,“ informoval na Twitteru mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Silnice by měla být uvolněna do dvou hodin. 

 

9:52
15. 1. 2021

Uklouzli jste venku a zranili se? Mráz, led a sníh je kombinace, která může z chodníku udělat vražednou past! Když už se do ní ale „chytíte“, nenechte se připravit o peníze a bojujte o náhradu škody.

Zimní úraz na chodníku: Jak ho správně řešit? Nač máte po zranění nárok?

7:31
15. 1. 2021
!

Stejně jako včera, i dnes řidiče na silnicích v celé České republice trápí sníh a ledovka.

 • V Kbelské ulici v Praze došlo k nehodě osobního auta a nákladního automobilu, řidič náklaďáku z místa ujel, nehoda je bez zranění.
 • Na silnici č. 145 u Hracholusk v Jihočeském kraji havaroval kamion do příkopu, na místě zasahují policisté, i zde je nehoda bez zranění a provoz je jen částečně blokován.
 • U obce Štoky na Havlíčkobrodsku došlo ke střetu dvou kamionů, na místě zasahují složky IZS a probíhá vyprošťování. 
 • U Kostelce nad Orlicí narazilo osobní auto do spadlého stromu. Zasahují hasiči, nehoda je bez zranění.
 • Nejvážnější je situace v Ostravě u vážné nehody dvou tramvají, v Nádražní ulici zasahují záchranáři, na místě je nejméně 7 zraněných.
7:52
15. 1. 2021
!

A jaká je situace v jednotlivých krajích?

 • V Libereckém kraji silničáři doporučují zvýšenou opatrnost. Všechny silnice jsou sjízdné, i na hlavních tazích je ale vrstva rozbředlého sněhu a mohou klouzat. Dnes navíc opět sněží. Bez zimní výbavy by motoristé neměli vyjíždět, do hor doporučují silničáři přibalit sněhové řetězy. 
 • Ve Zlínském kraji jsou silnice dnes ráno sjízdné se zvýšenou opatrností. Na Vsetínsku na nich mnohde leží rozbředlý sníh, místy se tam může tvořit i náledí. Na Zlínsku, Kroměřížsku a Uherskohradišťsku jsou vozovky po chemickém ošetření většinou mokré. Nesjízdná zůstává kvůli ledovce silnice III/4932 mezi Vizovicemi a Loučkou na Zlínsku. Přes zimu ji silničáři neudržují.
 • Silnice nižších tříd Vysočiny pokrývá ujetý nebo zledovatělý sníh posypaný drtí, solené hlavní tahy jsou mokré. V noci na dnešek byly místy znovu sněhové přeháňky, někde mohou být sněhové jazyky. 
 • Silnice v jižních Čechách jsou dnes sjízdné se zvýšenou opatrností. Podle meteorologů budou dnes v kraji sněhové přeháňky. Vozovky jsou holé a mokré, na některých, kde se používá štěrk či písek, je ujetá vrstva sněhu krytá posypem. 
 • Také v Ústeckém kraji jsou silnice se zvýšenou opatrností sjízdné, místy leží rozbředlý sníh. Ve vyšších polohách hrozí námraza, v Chomutově sněží. 
 • Na některých silnicích nižších tříd v Jihomoravském kraji by se dnes mohlo tvořit náledí a sněhové jazyky, na jiných námraza. Jsou proto sjízdné se zvýšenou opatrností. 
 • Silnice v Moravskoslezském kraji jsou dnes sjízdné, ale na většině z nich musí dbát řidiči zvýšené opatrnosti. Silnice jsou většinou po chemickém ošetření mokré nebo jsou na nich zbytky rozbředlého sněhu, platí to i pro dálnice.
 • Na silnicích nižších tříd v Královéhradeckém kraji ležel dnes ráno rozbředlý nebo ujetý sníh. Hlavní silniční tahy byly po chemickém ošetření většinou mokré. Na Trutnovsku ráno sněžilo. Na Rychnovsku hrozí sněhové jazyky a na silnicích v lesích na Jičínsku by si řidiči měli dát pozor na větve padající pod tíhou mokrého sněhu na silnice. 
 • Na mnoha silnicích ve výše položených oblastech Pardubického kraje dnes zůstává sníh. Většinou je po solení rozbředlý, někde tvoří uježděnou vrstvu. Všechny komunikace jsou s opatrností sjízdné. V okolí Hlinska, Svitav a Poličky se vlivem větru vytvářejí sněhové jazyky. Úsek státní silnice I/11 z Jablonného nad Orlicí přes Suchý vrch do Červené Vody je sjízdný pouze se sněhovými řetězy. 
7:01
15. 1. 2021

Podle portálu ČHMÚ nás během pátku čekají zpočátku místy, postupně na většině území sněhové přeháňky. Na horách na severu a severovýchodě má přijít trvalejší sněžení. Zejména na severu může napadnout až 10 cm nového sněhu. Sněžit má i během víkendu, a to zejména na horách. 

Na Česko navíc udeří mrazy, především při zmenšené oblačnosti a na sněhové pokrývce, kde naměříme i v nížinách ojediněle až -14 °C. Zatímco během dneška se teploty mají pohybovat mezi -3 až +1 °C, o víkendu budou i nejvyšší denní teploty zůstávat pod bodem mrazu – nejčastěji mezi -7 až -3 °C.

6:56
15. 1. 2021

Zimní počasí nadále trápí řidiče, obyvatele horských oblastí i silničáře. Proto pokračujeme v našem kontinuálním zpravodajství o sněhové a povětrnostní situaci v Česku.

Během večera a noci měli policisté i hasiči plné ruce práce na silnici I/23 mezi obcemi Předín a Hory na Třebíčsku. Plně naložený kamion tam skončil v příkopu a jeho vyproštění trvalo mnoho hodin. Teprve o půlnoci se podařilo vozidlo vyprostit a policie oznámila na twitteru, že silnice je opět průjezdná.

 

18:40
14. 1. 2021
!

Děkujeme za pozornost našemu online zpravodajství o sněhové a větrné situaci v Česku. Počasí se na Blesk Zprávách budeme věnovat i nadále ve formě samostatných článků. V neděli přijdou velké mrazy. Přidáme na závěr informaci o jedné tragické nehodě, jestli na ni mělo vliv i počasí, není zatím jasné:

Silnice I/50 u Zlechova na Uherskohradišťsku je uzavřená kvůli tragické nehodě. V podvečer se tam srazila čtyři auta, cestovalo v nich šest lidí. Jeden člověk nehodu nepřežil, další tři utrpěli zranění. ČTK to řekli policejní mluvčí Petr Jaroš a mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

Oznámení o nehodě přijala policie krátce před 17:30. „Měla by to být srážka čtyř vozidel, v nichž bylo dohromady šest osob. Je tam jedno úmrtí a tři zranění, která by ale neměla být vážná,“ uvedl Jaroš.

Silnice I/50 je hlavním tahem z Brna do Uherského Hradiště a dále na Slovensko. Na místě nehody zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému. „Silnice je uzavřená, policisté odklání dopravu na objízdné trasy,“ uvedl Jaroš. Omezení provozu nejspíše potrvá několik hodin.

18:15
14. 1. 2021
!

„Během odpoledních hodin sněžilo zejména v horských oblastech - za 48 hodin spadlo v Krkonoších až 50 cm sněhu,“ uvedla pro Blesk Zprávy meteoroložka Dagmar Honsová. „Sněžit bude na horách i během noci na pátek a v pátek - do pátečního večera napadne dalších až 20 centimetrů prachového sněhu. V nižších polohách očekáváme během noci sněhové přeháňky pouze ojediněle. V pátek odpoledne jich ale bude přibývat a vyskytovat se budou na většině území,“ dodala meteoroložka.

18:01
14. 1. 2021
!

Naléhavá výzva visí na webové stránce obce Blatno u Chomutova třetí den. „Prosíme všechny, zvažte v příštích dnech cestu do kopců, a pokud nemáte opravdu dobrou výbavu vozu, nevjíždějte do obcí, zvláště do Mezihoří, Zákoutí a Hradečné!“

„Vyprošťování zapadlých aut je obtížné, byť traktory dělají, co mohou. Zapadlá auta komplikují provoz a údržbu,“ řekla starostka Iveta Rabasová Houfová. „Problémy dělají spíš výletníci, hlavně když do obce přijedou kolem devatenácté hodiny a zapadnou. Traktoristi jezdí od rána, tak kolem devatenácté hodiny už přestávají jezdit,“ netajila s tím, že obec má v záloze sice brigádníky, ale ne vždy jsou hned k sehnání, přičemž pochválila místní, jak zimu v horách zvládají a jsou ukáznění.

Blatno vyzývá lidi, aby nejezdili do obcí Zákoutí, Hradečná, Mezihoří. Blatno vyzývá lidi, aby nejezdili do obcí Zákoutí, Hradečná, Mezihoří. Blatno vyzývá lidi, aby nejezdili do obcí Zákoutí, Hradečná, Mezihoří. Blatno vyzývá lidi, aby nejezdili do obcí Zákoutí, Hradečná, Mezihoří. Blatno vyzývá lidi, aby nejezdili do obcí Zákoutí, Hradečná, Mezihoří. Blatno vyzývá lidi, aby nejezdili do obcí Zákoutí, Hradečná, Mezihoří. Blatno vyzývá lidi, aby nejezdili do obcí Zákoutí, Hradečná, Mezihoří.
16:59
14. 1. 2021
!

Běžkaři mají podle portálu Bíléstopy.cz ve středních a východních Krkonoších k dispozici desítky kilometrů upravených stop. Vyrazit mohou například na Černou horu, na Horní Mísečky, do Malé Úpy, Žacléře či Velké Úpy. Upravené tratě jim nabídne i sportovní areál Vejsplachy u Vrchlabí.

Na hřebeny se turisté mohou dostat kabinovou lanovkou z Janských Lázní na Černou horu. Využít mohou i lanovku na Sněžku, která lyže nepřepravuje.

16:22
14. 1. 2021

Hasiči z Královéhradeckého kraje i dnes pomáhají při dopravních nehodách a s odstraňováním nebezpečných stavů po sněhové nadílce. Na sociálních sítích se podělili o snímky z vyprošťování zapadlého sypače silničářů.

15:49
14. 1. 2021

Převrácené nákladní vozidlo s návěsem blokuje komunikaci I/27 u obce Lom v okrese Most. Informují o tom na sociálních sítích zástupci ŘSD v Ústeckém kraji.

15:33
14. 1. 2021

Některé silnice v Ústeckém kraji jsou kvůli nočnímu a rannímu sněžení uzavřené. Podle policejního webu jde o úsek z Loučné pod Klínovcem do Kovářské na Chomutovsku. Silničáři evidují uzávěry také na cestě mezi Krásným Lesem, Adolfovem a Fojtovicemi na Ústecku, další uzávěra je u Suchdolu na Chomutovsku.

Na většině míst jsou silnice sjízdné jen se zvýšenou opatrností, vyplývá to z informací dopravního zpravodajství Ředitelství silnic a dálnic.

Auto projíždí po zasněžené silnici u Nakléřova na Ústecku (13. 1. 2021) Auto projíždí po zasněžené silnici u Nakléřova na Ústecku (13. 1. 2021)
15:14
14. 1. 2021

Od středečních 17:00 do dnešních 7:30 hasiči v Pardubickém kraji zasahovali u 44 událostí, do 14:00 jich evidují dalších 23. „U nehod a kolizí došlo maximálně k lehkému zranění,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Museli zejména vytahovat automobily z příkopů, pomáhat u dopravních nehod a odstraňovat spadlé stromy. Například v Rybníku na Orlickoústecku vytahovali zapadlý tahač, který převážel asi šest osobních automobilů. Řidič uhýbal protijedoucímu nákladnímu vozu a skončil v příkopu.

14:48
14. 1. 2021

Ve Zlínském kraji dnes mimo jiné bouraly tři autobusy. V Pozděchově na Vsetínsku narazil po 07:00 autobus, který jel z kopce, do stojícího osobního automobilu. Před 08:30 se v Zádveřicích-Rakové na Zlínsku srazil nákladní vůz s autobusem. „Řidič kamionu chtěl objet stojící autobus, přívěsem do něj ovšem narazil a poškodil jej,“ uvedl Jaroš.

Ve 12:30 se pak u Bystřice pod Hostýnem na Kroměřížsku na silnici vedoucí na Svatý Hostýn bočně srazil s autobusem sypač. „Všechny tři nehody byly bez zranění a bez alkoholu,“ řekl ČTK mluvčí.

14:26
14. 1. 2021
!

Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku se chystá na víkendový příliv návštěvníků. Ve středisku napadlo za poslední tři dny až 40 centimetrů sněhu. Ačkoli vleky nesmí být v provozu, lidé areál navštěvují kvůli možnosti využívat sjezdovky k sáňkování a bobování, Razula je také výchozím bodem pro procházky a díky čerstvému sněhu lze očekávat i hodně běžkařů, sdělila dnes ČTK mluvčí areálu Martina Žáčková.

14:07
14. 1. 2021
!

Sněžení a ledovka dala pořádně zabrat hasičům v Pardubickém kraji. „Zásahy jsou dnes jako přes kopírák. Ať už to jsou Rudoltice, Lázně Bohdaneč, Dolní Čermná, Opatovec, Česká Třebová, Proseč, Brozany, Nasavrky, Poběžovice u Holic, Slatiňany, Králíky nebo Široký Důl. Za uplynulých 6 hod. evidujeme 23 událostí,“ popsali na svém twitteru.

Zásahy hasičů z Pardubického kraje. Zásahy hasičů z Pardubického kraje. Zásahy hasičů z Pardubického kraje. Zásahy hasičů z Pardubického kraje.
13:59
14. 1. 2021

Náklady na zimní údržbu silnic druhé a třetí třídy ve Zlínském kraji jsou v dlouhodobém srovnání podprůměrné. Od září do konce prosince loňského roku uvolnilo Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) na údržbu zhruba 20 milionů korun, zatímco průměr předchozích pěti let vychází téměř na 25 milionů korun. Zástupci ŘSZK to dnes uvedli v tiskové zprávě.

Poslední měsíc loňského roku byl po roce 2015 z hlediska zimních zásahů silničářů ze všech prosinců nejslabší. Z údajů ŘSZK vyplývá, že za prosinec 2020 silničáři ve Zlínském kraji pluhovali 1339 kilometrů silnic nižších tříd, posypali 16 383 kilometrů. Spotřebovali při tom 648 tun soli a 1366 tun inertních posypových materiálů.

Silnice pokrytá čerstvým sněhem v Domašově nad Bystřicí na Olomoucku (13. 1. 2021)
13:49
14. 1. 2021

Vzhledem k počasí platí v Beskydech nadále zákaz vjezdu pro vozidla nad 12 tun na silnici I/56 mezi Ostravicí a Bílou.

Fotogalerie
58 fotografií