„První letošní bouřky ‚letního typu' jsou tady! Na Tachovsku, Domažlicku a v Pošumaví může v následujících desítkách minut i zabouřit. Do oblasti postupují přeháňky a slabší bouřky z Bavorska dle radarových dat už se jedná o malé sourozence těch letních, mnohem výraznějších bouřek,“ napsal na síti X ČHMÚ krátce po 16. hodině.

Sledujte počasí na radaru Blesku

Podle meteorologů modely dnešní bouřky předpovídaly velmi dobře, zatím ale nelze s jistotou říct, jaká bude letošní letní bouřková sezóna. „Uvidíme,“ vzkázali na sociální síti.

V sobotu bude zpočátku zataženo, občas bude pršet. Večer, hlavně na severu země v polohách nad 1000 metrů, mohou být srážky smíšené nebo sněhové. V noci se teploty budou pohybovat mezi devíti a pěti stupni, přes den vystoupí na 11 až 15 stupňů.

V neděli bude obloha oblačná až polojasná a přeháňky se přes den vyskytnou jen ojediněle. Na horách ale může sněžit. Oblačnosti bude od západu přibývat. Nejnižší noční teploty budou mezi šesti a dvěma stupni, při zmenšené oblačnosti mohou klesnout až k nule a hrozí přízemní mrazíky. Denní teploty budou mezi devíti a 13 stupni.

Fotogalerie
56 fotografií