Následující čtyři týdny, od 23. listopadu do 20. prosince, budou teploty nad dlouhodobým průměrem pro toto období. Týdenní průměry denních teplot budou sice postupně klesat, ale jen od zhruba šesti stupňů po čtyři stupně nad nulou. I týdenní průměry nočních teplot budou ještě příští dva týdny těsně nad nulou a až v dalších dvou týdnech - mezi 7. a 20. prosincem - se dostanou mírně pod nulu.

Jak je to se srážkami v Česku? Podívejte se na radar Blesku

Příští týden teploty podle krátkodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu přes den neklesnou pod dva stupně nad nulou. Ojediněle budou dosahovat až k plus osmi či devíti stupňům Celsia. Přes noc může mrznout, ale nejnižší noční teplota bude asi jen minus dva stupně.

Příští čtyři týdny budou také sušší, než je pro toto období obvyklé. „Z hlediska celkového množství srážek předpokládáme, že období 23. listopadu až 20. prosince 2020 bude jako celek podprůměrné, takže trend postupného ubývání srážek během posledních týdnů bude pokračovat,“ sdělili meteorologové.

„Po ránu pozor místy na mrznoucí mlhy. Noční teploty budou klesat na 0 až -4 °C, na horách až k -10 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí jen na 1 až 5 °C. Foukat bude mírný až čerstvý severozápadní vítr,“ uvedla pro Blesk Zprávy meteoroložka Dagmar Honsová.

„V neděli bude polojasno až oblačno, na severu až zataženo a ojediněle s přeháňkami, zpočátku na horách sněhové. Po ránu se budou opět tvořit místy mrznoucí mlhy. Noční teploty budou zůstávat pod bodem mrazu – mezi 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Foukat bude mírný jihozápadní vítr o rychlosti do 20 km/h,“ dodala Honsová.

Fotogalerie
23 fotografií